Jūsu e-pasta adrese


Parole (Jūsu līguma Nr.)


TRADĪCIJAS

 Iesvētības
Alberta vēlēšanas
Bruņinieku turnīrs
Ziemassvētku balle
Labdarības projekts
Absolventu zvērests
Halloween ballīte
Boulinga turnīrs
Skursteņslauķa Alberta laimes poga

Dzīvi Alberta koledžā interesantāku padara dažādas aizraujošas un arī unikālas tradīcijas, kurās iesaistās gan studenti, gan mācībspēki. Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot ne tikai iesvētības, Alberta vēlēšanas, Bruņinieku turnīru, bet arī ikgadējās lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas saistošas aktivitātes. Arī mācībspēki rūpējas par dažādu tradīciju aizsākšanu,  piemēram, viena no tādām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

IESVĒTĪBAS

Studiju gads Alberta koledžā sākas ar jauno studentu uzņemšanu koledžas ģimenē, bet, kā jau visi labi zina, katra studenta īstā dzīve sākas ar iesvētību brīdi! Alberta koledžas iesvētības tradicionāli norisinās brīvā dabā, kur pirmkursnieki piedalās dažādās aktivitātēs, spēlēs un sacensībās. Pēc jautri pavadīta laika, kā arī izturot visus pārbaudījumus, pirmkursniekus gaida iesvētību ceremonija – pēc svinīgā zvēresta nolasīšanas, Gada Alberts ar īstu zobenu iesvēta katru jaunuzņemto Alberta koledžas bruņinieku (studentu) kārtā.

ALBERTA VĒLĒŠANAS

Katru gadu 18.jūnijā – Alberta vārda dienā – visi koledžas studenti vēl Gada Albertu. Šis ir svarīgs mirklis koledžas dzīvē, jo Gada Alberts kļūst ne tikai par Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētaju, bet arī par koledžas seju, t.i., pārstāv koledžu izstādēs, konferencēs un dažādos citos pasākumos. Gada Alberta vēlēšanas ir ļoti aktīvs process – nedēļu pirms vēlēšanām katra kandidāta vēlēšanu bloks rīko plašu pirmsvēlēšanu kampaņu, tad vēlēšanu dienā kandidāti pierāda savas zināšanas par koledžas tradīcijām, atbildot uz tradīciju glabātāju jautājumiem, un tikai gudrākais, attapīgākais un aktīvākais koledžas students kļūst par Gada Albertu. Šī titula īpašniekam ir tiesības visa gada garumā prasīt no jebkura koledžas studenta goda izrādīšanu pret sevi, piedalīties visos koledžas izklaides pasākumos bez maksas un saņemt 5% atlaidi studiju maksai.

BRUŅINIEKU TURNĪRS

Par bruņiniekiem vienmēr tika uzskatīti paši drosmīgākie un cienījamākie cilvēki, bet leģendas par bruņinieku varoņdarbiem ir dzīvas arī mūsdienās. Alberta koledžā katrs students var iejusties bruņinieka lomā, piedaloties tradicionālajā Bruņinieku turnīrā! Lai piedalītos turnīrā, nav jābūt izcili spēcīgam vai izturīgam – galvenais ir vēlme jautri pavadīt laiku ar kursabiedriem, draugiem un radiniekiem, piedaloties kopīgās aktivitātēs brīvā dabā. Pirmkursniekiem tā ir arī lieliska iespēja iepazīties ar vecāko kursu studentiem. Bruņinieku turnīrs tiek rīkots par godu Gada Albertam, kas vēro turnīru un tā beigās izvēlas labāko bruņinieku.

ZIEMASSVĒTKU BALLE

Ziemassvētku balle ir svētku pārsteigums, ko studentiem un docētājiem rīko Studējošo pašpārvalde. Katru gadu ballei tiek izvēlēts jauns, interesants temats, piemēram, "Jaunais gads austrumu stilā", "Elviss Preslijs ir dzīvs", "Žurka – labākais dzīvnieks pasaulē", "Ak, Holivuda!". Īpaši ir arī balles viesu tērpi, arī visas vakara aktivitātes tiek veltītas attiecīgajai tēmai.

LABDARĪBAS PROJEKTS

Ik gadu Alberta koledžas studenti vairo prieku to mājās un sirdīs, kam tas ir nepieciešams nedaudz vairāk kā citiem. Rīkojot īpašu labdarības pasākumu maznodrošināto ģimeņu bērniem, jauna gada sākumā koledžas studenti iejūtas dažādos pasaku tēlos un dodas uz kādu Latvijas pilsētu, kur kopā ar bērniem min mīklas, spēlē dažādas spēles, darbojas radošajās darbnīcās, slēpo, dodas pārgājienā un draudzīgi pavada laiku kopā.

ABSOLVENTU ZVĒRESTS

Kā jau katrā mācību iestādē, arī Alberta koledžā izlaidums ir viens īpašākajiem un gaidītākajiem gada notikumiem. Par skaistu tradīciju jau no pirmā koledžas izlaiduma ir izveidojusies absolventu zvēresta došana un nozīmīšu saņemšana.
Ar zvēresta nodošanu nu jau bijušie studenti iestājas Alberta koledžas absolventu klubā un līdz ar to apsolās palīdzēt visiem kluba biedriem dažādās dzīves situācijās. Katrs absolvents ar savu parakstu apliecina šo zvērestu īpašā absolventu grāmatā – albumā.

 

HALLOWEEN BALLĪTE

Par lielisku Alberta koledžas studentu tradīciju kļuvusi arī ikgadējā visu svēto dienas ballīte. Šajā dienā studenti ietērpjas ekstravaganti oriģinālos tērpos, veido modes skati, spokojas un kārtīgi ballējas. 


BOULINGA TURNĪRS

Alberta koledžas boulinga turnīrs ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku draugu un kolēģu sabiedrībā un saņemt īpašas balvas. Šī turnīra laikā dalībnieki cīnās par iekļūšanu pieciniekā, lai pārstāvētu Alberta koledžu starpkoledžu boulinga turnīrā. Šobrīd koledžas balvu plauktu rotā jau četri kausi, kas ar lepnumu vesti mājās no boulinga turnīriem.

SKURSTEŅSLAUĶA ALBERTA LAIMES POGA

Katru, kas nāk uz Alberta koledžu, sagaida Skursteņslauķis Alberts - visu Rīgas studentu un skolēnu aizgādnis. Tiek lēsts, ka pieskaršanās skursteņslauķa pogai nes veiksmi ikvienam, tādēļ Alberta koledžas studentiem jau ir izveidojusies tradīcija pirms kārtējā eksāmena pieskarties Skursteņslauķa Alberta veiksmes pogai.

Skulptūras autors ir tēlnieks Jevgēnijs Šitovs. Skulptūra ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova svētību tika atklāta 2010.gada pavasarī.

Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot arī ikgadējas lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas interesantas aktivitātes. Kā arī jāpiemin, ka mūsu tradīcijas ir saistītas ne tikai ar studentiem, bet arī ar koledžas mācībspēkiem, piemērām, viena no labam tradīcijām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

SADARBĪBA AR SEB GLOBAL

26.01.2023.

Studiju process vēl kvalitatīvāks, iesaistot SEB Global Services ekspertus. Turpinot iesaistīt studiju procesā jomas profesionāļus, Alberta koledža ir noslēgusi sadarbības līgumu ar SEB Global Services...

ATVADĀMIES NO DOCĒTĀJA

24.01.2023.

Mūžībā devies ilggadējs un studentu iemīļots Alberta koledžas mācībspēks Dzintars Zaļūksnis. "Lekcijās droši var paust savu viedokli un iesaistīties vērtīgās diskusijās. Motivē iedziļināties politikas...

IZSTĀDE SIGULDĀ

19.01.2023.

Siguldā aplūkojama Alberta koledžas studentu veidota izstāde par vērtībām. Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās aplūkojamā izstāde atspoguļo deviņu Alberta koledžas Kultūras pasākumu...

SWEDBANK ISIC KARTE

02.07.2020.

Izvēlies studenta apliecību ar plašām iespējām!. ISIC (International Student Identity Card) ir vienīgā starptautiski atzītā pilna un nepilna laika studenta identifikācijas karte, kuru katru gadu...

STUDIJU AKTIVITĀTES JANVĀRĪ

05.01.2023.

06.01.2023.. E-vieslekcija angļu valodā „Learning methods”.  .  .

IESKATS SPARKLE&SHINE

30.12.2022.

Teicami uzrīkotā Alberta koledžas ziemassvētku balle Shine&Sparkle paliks atmiņā ar dažādām aktivitātēm un kopīgi radītu svētku sajūtu!. Noslēdzot semestri un 2022. gadu, studējošo pašpārvalde...

MAKE IT AKTUALITĀTES

16.12.2022.

ERAF projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 aktualitātes 2022. gada nogalē. Informācija publicēta 16.12.2022.. Šī gada oktobrī noslēdzās Ekonomikas un kultūras augstskolas projekta “Inovāciju granti studentiem...

SPARKLE & SHINE

14.12.2022.

Iepazīsties ar Alberta koledžas Ziemassvētku balles programmu!. Sveiki, studenti!. Jau pēc divām dienām tiksimies ALBERTA KOLEDŽAS ZIEMASSVĒTKU BALLĒ "SHINE & SPARKLE" Zīvermuižā!. Ballē jūs...

MAKE IT 33 PIETEIKUMI

12.12.2022.

Ar vairāk nekā 30 pieteikumiem noslēgusies pieteikšanās projekta “MaKE IT” otrajā kārtā. Informācija publicēta 12.12.2022.. Šī gada oktobrī noslēdzās Ekonomikas un kultūras augstskolas projekta “Inovāciju...

Uzdot jautājumu

 

Sazinies ar mums