Jūsu e-pasta adrese


Parole (Jūsu līguma Nr.)


PAR KOLEDŽU

Alberta koledža ir dibināta 2001. gadā, kad Rīga svinēja savu 800 gadu jubileju, un tika nosaukta par godu bīskapam Albertam, pirmās skolas Rīgā dibinātājam. Vairāk par vēsturi. Patlaban Alberta koledža ir viena no pieredzes bagātākajām un straujāk augošajām koledžām Latvijā.

VĪZIJA. MISIJA. VĒRTĪBAS. ABSOLVENTA TĒLS.

Vīzija:

Alberta koledža ir viena no Latvijas darba devēju ieteiktākajām koledžām, kuras absolventi ir novērtēti un pieprasīti
darba tirgū, kā arī motivēti dibināt savus uzņēmumus un radīt jaunas darba vietas


Misija:

Izmantojot mūsdienīgas mācību metodes un iesaistot nozares profesionāļus, nodrošināt sociāli aktīvu un kompetentu speciālistu sagatavošanu, tādejādi sniedzot ieguldījumu sabiedrības attīstībā.


Devīze:

Mums ir svarīgi, ko zina un prot Alberta koledžas absolventi!

 

Vērtības:

 

Alberta koledžas absolventa tēls

Alberta koledžas absolventa tēls radīts, mērķtiecīgi analizējot ekonomisko situāciju, darba tirgus tendences Latvijā un pasaulē, tādā veidā izceļot galvenās prasmes, kas nepieciešamas, lai attīstītu studējošo spējas pielāgoties mūsdienu mainīgajām situācijām, rast pareizos risinājumus gan darba ņēmēja, gan darba devēja pozīcijās. Lai nodrošinātu attēlā definēto absolventa tēlam raksturīgo prasmju pilnveidošanu studiju laikā, tām jācaurvij studiju programmu saturiskais plāns un viss studiju process kopumā

Alberta koledžas absolventa tēlsAlberta koledžas konkurētspējas priekšrocības:

 • Praktiski orientētas un darba tirgū pieprasītas studiju programmas
 • Cieša sadarbība ar darba devējiem
 • Augsta studiju procesa kvalitāte un digitalizācija
 • Profesionāli mācībspēki
 • Racionāls līdzekļu ieguldījums: panākumi jau pēc diviem gadiem.
 • Individuāla attieksme pret katru studentu
 • Sociālā atbildība un sociālā atbalsta programmas


Alberta koledžas kvalitātes nodrošināšanas politika

Kas ir koledža?

Alberta koledža ir valsts akreditēta augstākās izglītības iestāde, kas īsteno īsā cikla (pirmā līmeņa) profesionālās augstākās izglītības programmas dažādās specialitātēs. Tā ir augstākā izglītība, kuru var apgūt pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Starptautiski atzītu diplomu par īsā cikla (pirmā līmeņa) augstāko profesionālo izglītību un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju Jūs iegūsiet tikai 2 vai 2,5 gadu laikā – pilna vai nepilna laika studijās, klātienē vai neklātienē (e-studijās).

Alberta koledžas nolikums

Kas studē koledžā?

Visus Alberta koledžas studentus vieno lieliska īpašība – vēlme dzīvē iet uz priekšu, pakāpties vēl par vienu pakāpienu augstāk; un nav svarīgs ne vecums, ne nodarbošanās, jo vērtība ir sasniegt ko vairāk, labāk un profesionālāk.

Neatkarīgi no tā, vai Tu nupat esi ieguvis vispārējo vidējo izglītību vai kādu specializāciju vidējās profesionālās izglītības iestādē, vai kādu laiku esi pavadījis studiju pārtraukumā vai bijis pārdomās par savu dzīvi un nākotni, vai esi citas augstskolas students un vēlies mainīt savu karjeras virzienu – Alberta koledžas studenti ir saliedēti, draudzīgi un motivēti sasniegt kopīgu mērķi, iegūt augstāko izglītību.

Koledžas studentus var salīdzināt ar trīs musketieriem, kuru moto ir: "Viens par visiem un visi par vienu!" Lai gan studējošo vidējais vecums ir 25 gadi, studiju procesā un savstarpējās attiecībās kopīgus risinājumus šeit meklē gan 19-gadīgs jaunietis, gan pieredzējusi 50-gadniece un pat omulīgs 70-gadnieks.

Esi aicināts mūsu studentu pulkā!

Studiju vide

Alberta koledža atrodas pašā Rīgas centrā, Skolas ielā 22, elegantā, restaurētā ēkā, kas ērti sasniedzama no jebkuras Latvijas vietas.

Visas Alberta koledžas auditorijas ir nodrošinātas ar jaunākajām tehnoloģijām, kas ievērojami atvieglotu studiju procesu, koledžā pieejams bezmaksas Wi - fi.

Katrs Alberta koledžas students (neatkarīgi no studiju formas) paralēli ierastajām lekcijām izmanto AK elektroniskās vides priekšrocības, kur atrodami:

 • Studiju plāns
 • Individuālās atzīmes
 • Individuālie paziņojumi
 • Studiju materiāli
 • Lekciju konspekti
 • Video lekcijas
 • Eksāmenu jautājumi
 • Grāmatas un publikācijas
 • Forums

Izvēlies kādu no 9 unikālām Alberta koledžas studiju programmām, kas vislabāk atbilst Tavai personībai.

Studē pie labākajiem Alberta koledžā!

Tradīcijas

Dzīvi Alberta koledžā interesantāku padara dažādas aizraujošas un arī unikālas tradīcijas, kurās iesaistās gan studenti, gan mācībspēki. Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot ne tikai iesvētības, Alberta vēlēšanas, Bruņinieku turnīru, bet arī ikgadējās lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas saistošas aktivitātes. Arī mācībspēki rūpējas par dažādu tradīciju aizsākšanu, piemēram, viena no tādām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

SKURSTEŅSLAUĶA ALBERTA LAIMES POGA

Katru, kas nāk uz Alberta koledžu, sagaida Skursteņslauķis Alberts - visu Rīgas studentu un skolēnu aizgādnis. Tiek lēsts, ka pieskaršanās skursteņslauķa pogai nes veiksmi ikvienam, tādēļ Alberta koledžas studentiem jau ir izveidojusies tradīcija pirms kārtējā eksāmena pieskarties Skursteņslauķa Alberta veiksmes pogai.

Skulptūras autors ir tēlnieks Jevgēnijs Šitovs. Skulptūra ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova svētību tika atklāta 2010.gada pavasarī.

Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot arī ikgadējas lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas interesantas aktivitātes. Kā arī jāpiemin, ka mūsu tradīcijas ir saistītas ne tikai ar studentiem, bet arī ar koledžas mācībspēkiem, piemērām, viena no labam tradīcijām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

IESVĒTĪBAS

Studiju gads Alberta koledžā sākas ar jauno studentu uzņemšanu koledžas ģimenē, bet, kā jau visi labi zina, katra studenta īstā dzīve sākas ar iesvētību brīdi! Alberta koledžas iesvētības tradicionāli norisinās brīvā dabā, kur pirmkursnieki piedalās dažādās aktivitātēs, spēlēs un sacensībās. Pēc jautri pavadīta laika, kā arī izturot visus pārbaudījumus, pirmkursniekus gaida iesvētību ceremonija – pēc svinīgā zvēresta nolasīšanas, Gada Alberts ar īstu zobenu iesvēta katru jaunuzņemto Alberta koledžas bruņinieku (studentu) kārtā.

ALBERTA VĒLĒŠANAS

Katru gadu 18.jūnijā – Alberta vārda dienā – visi koledžas studenti vēl Gada Albertu. Šis ir svarīgs mirklis koledžas dzīvē, jo Gada Alberts kļūst ne tikai par Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētaju, bet arī par koledžas seju, t.i., pārstāv koledžu izstādēs, konferencēs un dažādos citos pasākumos. Gada Alberta vēlēšanas ir ļoti aktīvs process – nedēļu pirms vēlēšanām katra kandidāta vēlēšanu bloks rīko plašu pirmsvēlēšanu kampaņu, tad vēlēšanu dienā kandidāti pierāda savas zināšanas par koledžas tradīcijām, atbildot uz tradīciju glabātāju jautājumiem, un tikai gudrākais, attapīgākais un aktīvākais koledžas students kļūst par Gada Albertu. Šī titula īpašniekam ir tiesības visa gada garumā prasīt no jebkura koledžas studenta goda izrādīšanu pret sevi, piedalīties visos koledžas izklaides pasākumos bez maksas un saņemt 5% atlaidi studiju maksai.

BRUŅINIEKU TURNĪRS

Par bruņiniekiem vienmēr tika uzskatīti paši drosmīgākie un cienījamākie cilvēki, bet leģendas par bruņinieku varoņdarbiem ir dzīvas arī mūsdienās. Alberta koledžā katrs students var iejusties bruņinieka lomā, piedaloties tradicionālajā Bruņinieku turnīrā! Lai piedalītos turnīrā, nav jābūt izcili spēcīgam vai izturīgam – galvenais ir vēlme jautri pavadīt laiku ar kursabiedriem, draugiem un radiniekiem, piedaloties kopīgās aktivitātēs brīvā dabā. Pirmkursniekiem tā ir arī lieliska iespēja iepazīties ar vecāko kursu studentiem. Bruņinieku turnīrs tiek rīkots par godu Gada Albertam, kas vēro turnīru un tā beigās izvēlas labāko bruņinieku.

ZIEMASSVĒTKU BALLE

Ziemassvētku balle ir svētku pārsteigums, ko studentiem un docētājiem rīko Studējošo pašpārvalde. Katru gadu ballei tiek izvēlēts jauns, interesants temats, piemēram, "Jaunais gads austrumu stilā", "Elviss Preslijs ir dzīvs", "Žurka – labākais dzīvnieks pasaulē", "Ak, Holivuda!". Īpaši ir arī balles viesu tērpi, arī visas vakara aktivitātes tiek veltītas attiecīgajai tēmai.

LABDARĪBAS PROJEKTS

Ik gadu Alberta koledžas studenti vairo prieku to mājās un sirdīs, kam tas ir nepieciešams nedaudz vairāk kā citiem. Rīkojot īpašu labdarības pasākumu maznodrošināto ģimeņu bērniem, jauna gada sākumā koledžas studenti iejūtas dažādos pasaku tēlos un dodas uz kādu Latvijas pilsētu, kur kopā ar bērniem min mīklas, spēlē dažādas spēles, darbojas radošajās darbnīcās, slēpo, dodas pārgājienā un draudzīgi pavada laiku kopā.

ABSOLVENTU ZVĒRESTS

Kā jau katrā mācību iestādē, arī Alberta koledžā izlaidums ir viens īpašākajiem un gaidītākajiem gada notikumiem. Par skaistu tradīciju jau no pirmā koledžas izlaiduma ir izveidojusies absolventu zvēresta došana un nozīmīšu saņemšana.

Ar zvēresta nodošanu nu jau bijušie studenti iestājas Alberta koledžas absolventu klubā un līdz ar to apsolās palīdzēt visiem kluba biedriem dažādās dzīves situācijās. Katrs absolvents ar savu parakstu apliecina šo zvērestu īpašā absolventu grāmatā – albumā.

HALLOWEEN BALLĪTE

Par lielisku Alberta koledžas studentu tradīciju kļuvusi arī ikgadējā visu svēto dienas ballīte. Šajā dienā studenti ietērpjas ekstravaganti oriģinālos tērpos, veido modes skati, spokojas un kārtīgi ballējas.

BOULINGA TURNĪRS

Alberta koledžas boulinga turnīrs ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku draugu un kolēģu sabiedrībā un saņemt īpašas balvas. Šī turnīra laikā dalībnieki cīnās par iekļūšanu pieciniekā, lai pārstāvētu Alberta koledžu starpkoledžu boulinga turnīrā.

Šobrīd koledžas balvu plauktu rotā jau četri kausi, kas ar lepnumu vesti mājās no boulinga turnīriem.

Koledžas simbolika

Zīme un logo

Zīmē izmantoti vairāki simboli. Devīze - EX SCIENTIA VERA - tulkojumā no latīņu valodas nozīmē NO ZINĀŠANĀM, PATIESĪBU. Atklāta grāmata apzīmē ielūgumu zinātnē un izglītībā. 2001 ir Alberta koledžas dibināšanas gads. Zīmē arī tiek izmantoti stilizētas Lielvārdes jostas fragmenti kā tautas gudrības simbols.

Himna

Himnas vārdus ir sacerējusi Alberta koledžas studente Monta Meijere, mūziku - koledžas draugs, profesionāls komponists Vadims Petrovs.

Starp simtiem skatienu, domu un smaidu,
Starp simtiem mirkļu, kas klauvē pie sirds
Pa Skolas ielas bruģi klaudz mūsu soļi
un ved uz priekšu mūs.

Mūsu ceļš, redziet, ir tāds
Jauns vai vecs - atšķirīgs stāsts
Jā, tik dažādi esam un būsim
Un tādi mēs ejam roku rokā!

Piedziedājums

Alberta koledža, mūsu iespēju pilsēta
Kā mirdzošs tilts uz mūsu mērķiem
Tu mūs plašajā pasaulē ved.
Alberta koledža...
...vienīgā, labākā tā...
...manējā...

Starp simtiem vārdu, smieklu un čukstiem
Te mūsu domas un idejas mostas
Tas ir darbs, kas pasaulē nesīs...
...virzīs tālāk mūs!

Tā mēs ejam roku rokā
Durvis veras un iespējas nāk
Kurp Alberta zobens rādīs
Turp kopā dosimies mēs!

Piedziedājums

Kas ir kopā veidots un gūts
Tas ir bijis gan viegls, gan grūts.
Bet te turpinās dzimt jauni mērķi
un te paliks mūsu stāsts..

Piedziedājums

Paiesim vēl kādu gabaliņu kopā!.....

Himna (audio)

Himna (audio un video)

Karogs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pārbaudi viktorīnā savas zināšanas par koledžas simboliku!

VAKANCE ESF PROJEKTĀ

28.06.2024.

ESF projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” vakance ASISTENTS (izglītības jomā), profesijas kods: 2310 01.. Alberta koledža aicina pilna laika studējošos, vecumā no 18 līdz...

DARBA LAIKS NO 1.07.

27.06.2024.

Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām vasaras periodā no 1. jūlija līdz 1. septembrim:. Pirmdien: plkst. 10.00-18.00. Otrdien: plkst. 10.00-18.00. Trešdien: plkst....

IZMAIŅAS DARBA LAIKĀ

19.06.2024.

Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām jūnija izskaņā:. 22.06. Alberta koledža slēgta!. 25.06. plkst. 10.00-18.00. 26.06. plkst. 14.00-18.00. 27.06. plkst. 10.00-18.00....

AKTIVITĀTES JŪNIJĀ

28.05.2024.

01.06.2024.. Tiešsaistes lekcija "International Knowledge Day". 07.06.2024.. Tiešsaistes semināru cikls “Supervīzija izaugsmei un attīstībai” 4. daļa.

"RIMI" RĪGAS MARATONS

27.05.2024.

Veselā miesā vesels gars!. Ikgadējā “Rimi” Rīgas maratonā piedalījās arī Alberta koledžas studenti, kuri, apvienojot skriešanu ar pozitīvām emocijām, ieguva enerģijas lādiņu studijām!....

SPORTA SPĒLES 2024

10.05.2024.

Vai esi savā kalendārā jau atzīmējis 1. un 2. jūniju kā pasākuma “Sporta spēles 2024” norises dienas?. Tevi sagaida sacensības starp komandām dažādās disciplīnās, lieliska ballīte DJ pavadībā...

AKTIVITĀTES MAIJĀ

13.03.2024.

07.05.2024.. Tiešsaistes semināru cikls “Supervīzija izaugsmei un attīstībai” 2. daļa. 14.05.2024.. Ekskursija “Radošā talka apvienībā “Apeirons””....

DARBA LAIKS LIELDIENĀS

21.03.2024.

Tuvojoties Lieldienām, Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām svētku nedēļā:. 28.03. darba laiks 9.30-19.00;. 29.03.–01.04. Alberta koledža slēgta!. Priecīgas un raibas...

AKTIVITĀTES APRĪLĪ

19.01.2024.

02.04.2024.. E-vieslekcija “Loģistikas prasības e-komercijā”. 09.04.2024.. Vieslekcija „Digitālie palīgi profesionālajai valodai”. 11.04.2024.. E-vieslekcija “HR...

Uzdot jautājumu

 

Sīkdatnes

 
Sazinies ar mums