Jūsu e-pasta adrese


Parole (Jūsu līguma Nr.)GADA ALBERTS XXII AKTĪVI IESAISTĪSIES KOLEDŽAS DZĪVĒ

2023. gada 1. aprīlī titulu gada Alberts XXII ieguva un līdz ar to par Alberta koledžas Studējošo pašpārvaldes vadītāju kļuva Elizabete Vasiļevska, kura pauž gatavību enerģiski iesaistīsies koledžas dzīvē.

"Vēlos aktīvi iesaistīt studentus darboties pašpārvaldē, organizēt pasākumus, aktīvi iesaistīties studiju dzīvē, pārstāvēt koledžu pasākumos, doties uz vidusskolām stāstīt par studiju iespējām Alberta koledžā un rīkot tikšanās ar koledžas studentiem," pēc ievēlēšanas pauž Elizabete, kura studē Sabiedriskās attiecības.

Tāpat jaunā pašpārvaldes vadītāja vēlas iesaistīties Alberta koledžas padomes un Ētikas komisijas darbā.

"Vēlos uzklausīt katru studentu!" aicina Elizabete.

Par viņu nobalsoja 59% no tiem, kas piedalījas vēlēšanās. 31% - atturējas un 10% nobalsoja pret.

Elizabete Vasiļevska Elizabete Vasiļevska un Ketija Rozenberga Elizabete Vasiļevska


TEICAMI UZRĪKOTĀ ALBERTA KOLEDŽAS ZIEMASSVĒTKU BALLE SHINE&SPARKLE PALIKS ATMIŅĀ AR DAŽĀDĀM AKTIVITĀTĒM UN KOPĪGI RADĪTU SVĒTKU SAJŪTU

Noslēdzot semestri un 2022. gadu, studējošo pašpārvalde noorganizēja brīnišķīgu un neaizmirstamu ballīti ar dažādām aktivitātēm, kurās visi varēja piedalīties un izbaudīt un sajust kopīgi radīto svētku sajūtu – kārtīgu izdejošanos dīdžeja pavadībā, kokteiļu konkursu, kā arī karaokes vakaru.

“Studenti bija patīkami pārsteigti un sajūsmināti par uzrīkoto pasākumu, jo beidzot, pēc ilgas Covid pauzes, varēja kārtīgi izballēties un satikt citus studentus klātienē,“ teic Ketija Rozenberga , Alberta koledžas studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja. “Vēlos pateikties visiem, kas ieradās Ziemassvētku ballē, par sirsnīgo atmosfēru, kā arī manai brīnišķīgajai studējošo pašpārvaldes komandai, dīdžejmeitenei un fotogrāfei!”

   


1. KURSA IESVĒTĪBĀS 2022 IEPAZĪSTAS UN SALIEDĒJAS

Iepazīšanās un saliedēšanās gan ar sava, gan citu kursu studentiem – tā, izspēlējot orientēšanās spēli Rīgas centrā un pēc tam visiem kopā panašķojoties, noritēja Alberta koledžas 1. kursa iesvētības. Kā pateicības balviņas par aktīvu piedalīšanos pasākumā dalībnieki saņēma īpašus diplomus.

“Arī man, kā studējošo pašpārvaldes priekšsēdētājai, bija lieliska iespēja iepazīties klātienē un nodibināt kontaktus ar dažādu kursu studentiem,” iesvētības vērtē to organizatore, studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Ketija Rozenberga. Vienlaikus Ketijai tā bijusi laba pieredze pasākumu rīkošanā. “Sapratu, cik grūti ir tikt galā vienai ar visiem darbiem,” atzīst organizatore.

   


STUDENTI SAGĀDĀ PĀRSTEIGUMU MĀCĪBSPĒKIEM

Pasniedzējiem ir īpaša loma ikviena studenta dzīvē, tāpēc, 2021./2022. studiju gada sākumā, tuvojoties Skolotāju dienai, Alberta koledžas studenti ir sarūpējuši mazu pārsteigumu saviem mīļajiem pasniedzējiem, kas ik dienu mums palīdz augt un pilnveidoties!

 


ALBERTA KOLEDŽAS STUDENTI BALDONĒ SARĪKO SVĒTKUS MAZNODROŠINĀTAJIEM BĒRNIEM

Alberta koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji - Anna, Evita, Iluta un Gundega 2020. gada janvārī devās uz Baldoni, Bērnu pēcpusdienas centru "Baltais ērglis", kur sarīkoja svētkus maznodrošināto ģimeņu bērniem un māmiņām, ejot rotaļās, darbojoties radošajās darbnīcās, dāvinot dāvanas, veidojot frizūras un balonu zvēriņus, līmējot spīguļu tetovējumus un pacienājot ar dažādiem našķiem.

"Studenti ieguva lielu prieku, redzot smaidus bērnu sejās, ejot rotaļās un saņemot dāvanas. Šo pasākumu bija svarīgi rīkot, jo daudziem bērniem nemaz nav iespējas saņemt dāvanas Ziemassvētkos, lai gan citi uzskata par pašsaprotamu, ka zem eglītes saņem kaudzi ar dāvanām, un to nenovērtē," atklāj Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Anna Kovaļevska.

Tāpat studenti, organizējot pasākumu, ieguva pieredzi darbā ar dažādu vecumu un raksturu bērniem, kā arī vecākiem, kas ļāva saprast, ka rīkoto pasākumu mērķauditorija var būt ļoti dažāda, un tas lieliski noder Izklaides industrijas un vadības programmas studējošajiem.

Studenti saka lielu paldies sociālajai darbiniecei Ilgai Deņisenokai par palīdzību un atbalstu!ZIEMASSVĒTKI NOSVINĒTI ZELTA MIRDZUMĀ!

Šogad Alberta koledžas studenti Ziemassvētkus svinēja zelta mirdzumā - ballē "Golden Night 2019"!

Visas nakts garumā uzstājās DJ apvienība "Funky Gang", kurā darbojas bijušie un esošie Alberta koledžas studenti. Tika gan ēsts, gan dzerts, gan smiets, gan dejots, gan krists. Balles laikā bija dažnedažādas aktivitātes par kurām dalībnieki saņēma jaukas balvas Ziemassvētku noskaņās, bet pusnaktī ar mirdzošiem zelta kroņiem un konfeti tika kronēts karalis ar karalieni, kas šogad ir Alberta koledžas sabiedrisko attiecību studente Gundega Saulīte un viņas draugs Ralfs! Apsveicam!

Paldies visiem balles viesiem, kuri šo vakaru padarīja neaizmirstamu un arī koledžas studentu pašpārvaldei par dalību pasākuma rīkošanā un vadīšanā! Jaukus svētkus vēlot - AK pašpārvaldes priekšsēdētāja Anna Kovaļevska.PIRMKURSNIEKI STUDENTU DZĪVEI RŪDĀS TUMSĀ, VĒJĀ UN AUKSTUMĀ

Alberta koledžas pirmkursnieki guvuši teicamu rūdījumu - 06.10.2019. notikušajās iesvētībās Esena dārzos jaunie studenti pārvarēja vecākā kursa grūtos orientēšanās uzdevumus tumsā, vējā un aukstumā. Tieši aukstums bija tas, kas norūdīja viņus trakajai studentu dzīvei un siltajai fukšu ballītei, kura norisinājās pēc orientēšanās, viktorīnas, nodotā zvēresta un iesvētīšanas ar koledžas zobenu!ALBERTA KOLEDŽAS STUDENTI SAGĀDĀ NEAIZMIRSTAMU DIENU BALDONES BĒRNIEM

Alberta koledžas studenti Ēvisa, Evita, Sindija, Santa, Anna, Eva Kristiāna un Rimants kopā ar docenti Aiju Leitāni 2019. gada februāra ziemīgu sestdienu pavadīja bērnu centrā "Baltais ērglis" Baldonē, kur sarīkoja aktīvu un radošu pasākumu novada bērniem no audžuģimenēm, sociāli mazaizsargātām ģimenēm, kā arī to ģimeņu bērniem, kuras ikdienā sniedz atbalstu sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

Bērni vēroja sirsnīgu stāstu par draudzību, piedalījās kopīgās rotaļās un dažādās radošajās darbnīcās, tāpat arī pēc izteiktajām vēlmēm studentes bērniem apgleznoja sejas, par ko, pēc sociālās dabinieces Ilgas Deņisenokas teiktā, "ik pa laikam no bērnu mutes izskanēja skaļi sajūsmas saucieni". Pasākumā neiztika arī bez kārumiem un dāvanām.

Savukārt bērni studentiem veltīja uzmundrinājuma vārdus, lai vieglāk sokas studijās un tiktu pelnītas labākas atzīmes.

Baldones novada sociālā darbiniece Ilga Deņisenoka izsaka pateicību Alberta koledžas vadībai par iniciatīvu, studentiem - par pasākuma organizēšanu, kā arī Aijai Leitānei par aktīvu darbošanos un studentu iedvesmošanu labiem darbiem."CHRISTMAS PARTY" AIZVADĪTA AR JAUNĪBAS LĪKSMI VISAS NAKTS GARUMĀ

Alberta koledžas “Christmas party” mirdzēja visā savā krāšņumā 2018. gada 22. decembrī Pētersalas ielas Baltajā zālē, kur Alberta koledžas studenti  un viņu draugi vienojās dejās un dziesmās grupas “Bernatum Quartum” mūzikas pavadījumā.

Jaunības līksme staroja visa vakara un nakts garumā, jo nākamajā dienā sāpošas kājas un klusāka balss bija manāma, bet tas nieks vien ir, jo nozīmēja tikai vienu - balle bija izdevusies! Atsauksmes bija patiešām pozitīvas iedvesmojošas!

"Christmas party" organizēja Alberta koledžas studējošo pašpārvalde.NOSKAIDROTI "ALBERTA KOLEDŽAS BOULINGA TURNĪRA 2018" UZVARĒTĀJI

16.11.2018., par godu Latvijas simtgadei, norisinājās studentu pašpārvaldes rīkotais Alberta koledžas boulinga turnīrs! Galvenais uzdevums katrai komandai bija aizpildīt 100 boulinga freimus. Piedalījās trīs komandas - "Melnabltie latvieši", "Whatever" un "Zelta izlase". Visi spēlētāji gan piedalījās boulinga spēlē, gan pildīja uzdevumus, lai iegūtu papildpunktus.

Spraigās spēles noslēgumā tika paziņota uzvarētāju komanda - "Zelta izlase", kuri ieguva gan medaļas, gan lielās picas no "Picu Meistars". Tika apbalvots arī labākais spēlētājs - Mariuss un labākā spēlētāja Olga, kuri savā īpašumā ieguva Alberta Koledžas Boulinga turnīra kausus.

 SABIEDRISKIE DARBOJAS

Studiju programmas Sabiedriskās attiecības studentiem bija uzdevums, noorganizēt pasākumu, kura galvenais mērķis ir izglītot interesantā, izklaidējošā veidā mērķauditoriju.

Pasākums Jelgavas 4.vidusskolā

Pie Jelgavas 4. vidusskolas 3.d un 4.d klašu skolēniem 25. aprīlī viesojās Alberta koledžas studenti kopā Jelgavas Jaunā teātra aktieriem.

Pasākumā skolēniem bija iespēja interaktīvā veidā uzzināt vairāk par teātrī notiekošo, par tā aizkulisēm, kā notiek aktieru mēģinājumi un ko ir svarīgi zināt katram aktierim. Kā arī uzzināja par teātra likumiem, ko veikli, īsās etīdēs iestudēja aktieri.

Skolēni ar lielu vērību klausījās aktieru stāstā, vēlējās uzzināt, kā pārvarēt uztraukumu pirms uzstāšanās, kā rīkoties, ja uzstāšanās laikā tiek aizmirsts teksts. Pasākuma otrajā daļā skolēniem tika dota iespēja kopā ar aktieriem izspēlēt dažādus aktiermeistarības vingrinājumus, attēlojot dažādas emocijas.

Pasākuma vadītāja Sabīne Trumsiņa stāsta: „Šis pasākums mums ir kā mājasdarbs, kura nosaukums bija “īpašais pasākums”. Manuprāt, mums izdevās visai labi. Jāsaka, ka bez Jelgavas 4. vidusskolas kolektīva un Jelgavas Jaunā teātra aktieriem tas nebūtu izdevies. Paldies par atbalstu arī abu klašu audzinātājām, Inetai Silinēvičai un Inesei Saulītei.”

3.d klases audzinātāja Ineta Silinēviča: „Paldies par pasākumu! Mums ļoti patika! Un tas, ko bērni dzirdēja, tiešām noderēs. Gan likums par to, ka aktieris nekad nedrīkst uzgriezt muguru skatītājam, gan tādi atgādinājumi, ka katram izrunātajam vārdam jābūt skaidram un saprotamam, kur noderēs arī mēles mežģi, kas kopīgi tika runāti.”

Pēc pasākuma skolēni izmantoja iespēju iepazīties un  nofotografēties ar aktieriem, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.
Pasākuma atbalstītāji - Restorāns “Tami- Tami” Jelgava.
Informāciju sagatavoja SA studente Sabīne Trumsiņa.

Sabiedriskais Vinnijs Pūks

Alberta koledžas sabiedrisko attiecību studenti 22.aprīlī organizēja pasākumu pirmskolas izglītojošā iestādē „Mazulītis Rū”, kur ar izglītojošām spēlēm un radošiem uzdevumiem bērni mācījās alfabētu.

Pasākumu apmeklēja divas bērnu grupiņas „Trusīši” un „Pūces”. Bērni aktīvi iesaistījās studentu saorganizētājās aktivitātēs. Spēlēja spēles, dziedāja dziesmas, sauca alfabētu. Pasākumu jautrāku un piedzīvojumiem  krāsaināku radīja pasaku tēls Vinnijs Pūks ar saviem draugiem Sivēnu un Ēēzelīti I-ā.

Audzinātāja, Ranta Sabīne Lukaševiča, pauda savu sajūsmu: „Pasākums Jums izdevās lieliski! Bērniem ļoti patika. Visi aktīvi piedalīijās, bērniem bija jautri, kā arī bija redzams prieka izstarojums no viņu sejām, protams, ceru, ka arī jums-studentiem patika un bērni nenomocīja.”

Viena no pasākuma mazajām dalībiecēm pēc pasākuma: „Man ļoti patika. Bija forši. Man vislabāk patika spēle ar baloniem un dziedāt alfabēta dziesmu. Nebija nekas, kas nepatiktu. Es gribētu, lai Jūs kādreiz vēl atnākat ciemos!”

Pāsakuma organizatori, Alberta koledžas studenti, atzīst: “Esam ļoti priecīgi gan par pasākuma izdošanos, gan par jaukajiem un atraktīvajiem bērniem.Mums bija patiesi interesanti un nedaudz pat sajutām un atcerējāmies savas bērnības sajūtas. Dažkārt vajag tikai nedaudz darba no sirds ieguldīt, lai citiem radītu prieka pilnas emocijas un smaidu sejā.”

Informāciju sagatavoja SA studenti Jānis Kauškals un Sanita Zeizuma.

 PRIEKS, KAS DĀVĀTS AR PRIEKU!

Alberta koledža  aprīļa vidū noorganizēja jauniešiem, studētgribētājiem ūdens priekus Līvu akvaparkā, kur  koledžas direktore Oksana Lentjušenkova ar studentiem izklaidēja jauniešus un sniedza informāciju par studiju procesu Alberta koledžā (AK).

Pasākumā piedalīties varēja jebkurš  studētgribētājs, kas piedalījās AK atvērto durvju dienās un tie, kas nepaslinkoja aizpildīt aptaujas lapu par studijām izstādē „Skola 2015” AK stendā. Uz ūdens prieku pasākumu ieradās vairāk kā 400 dalībnieki, kas neslēpa sajūsmu un prieku vēsā aprīļa dienā baudīt siltu, patīkamu atpūtu un no sirds izbaudīt ūdens priekus.

AK direktore kopā ar studentiem pasākuma dalībniekus izklaidēja ar atraktīviem jautājumiem, aerobiku un  enerģiskām stafetēm. „Kad beidzās oficiālā izklaides daļa, izskanēja jautājumi no dalībniekiem „Kā!? Vairāk nebūs stafetes un uzdevumi!?” Tas lika saprast, lai arī esam ūdens atrakciju parkā, cilvēkiem ir patīkami, ka viņu dēļ esam pacentušies un parūpējušies, lai šāda veida iepazīšanās un atpūta ir piepildītāka,” Jānis Kauškals AK studiju programmas Sabiedriskās attiecības students.

Mirkļi no pasākuma http://failiem.lv/u/jmtdhhs

 SABIEDRISKO ATTIECĪBU 1.KURSA STUDENTI PREZENTĒ PĒTĪJUMU

LR SATIKSMES MINISTRIJĀ

Alberta koledžas Sabiedrisko attiecību 1.kursa studenti Jānis Kauškals un Maija Pūne 23.martā devās uz LR Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamentu, lai prezentētu kopā ar kursabiedriem veikto aptauju par projekta Rail Baltica attīstību.

LR Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamenta darbinieki atzina, ka studenti veltījuši laiku aktuālai un nozīmīgai tēmai, turklāt studenti viesojās ministrijā laikā, kad pašvaldībās spraigi notika sabiedriskās apspriešanas, lai noskaidrotu iedzīvotāju attieksmi un neskaidros jautājumus par plānoto dzelzceļa projektu. Prezentāciju laikā izvērtās bagātīgas diskusijas, studenti dalījās savos iespaidos un secinājumos par to, kā iedzīvotāji attiecas pret jauno iniciatīvu.

Studenti aptauju veica SIA AC Konsultācijas un LR Satiksmes ministrijas uzdevumā kursa "Socioloģijas teorijas un pētniecības metodes" ietvaros apgūstot anketēšanas prasmes. Studenti aptaujāja respondentus Rīgas centrālajā stacijā, Rīgas Starptautiskajā autoostā un uz ielas – Satekles un Dzirnavu ielu krustojuma posmā. Mērķis bija aptaujāt dzelzceļa transporta pasažierus, autobraucējus un iedzīvotājus, kuri priekšroku dod cita veida sabiedriskajam transportam, lai iegūtu lielāku viedokļu dažādību un salīdzinātu rezultātus.

Aptaujas jautājumos iedzīvotājiem tika lūgts pastāstīt, cik daudz un ko viņi līdz šim ir dzirdējuši par Rail Baltica projektu, kādus transporta veidus visbiežāk izmanto dažādiem mērķiem, kam būtu jānotiek, lai iedzīvotāji biežāk izvēlētos braukt ar vilcienu. Anketā bija ietverti jautājumi arī par to, kā iedzīvotāji vērtē dažādas sabiedriskas vietas Rīgas centrā (piemēram, Centrāltirgu, Autoostu, Tirdzniecības centrus Titāniks, Stockmann un Origo, Centrālo staciju un Mikroautobusu pieturas Satekles un Dzirnavu ielas krustojumā), iedzīvotāji brīvi varēja paust savu viedokli par to, kāpēc viņiem ir patīkami vai nepatīkami uzturēties konkrētās vietās un kam pēc viņu domām būtu jāmainās, lai sajūtas būtu pozitīvākas.

Jāatgādina, ka medijos jau vairākkārt ziņots, ka Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļa tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai.

 


 

SPORTA DIENA "ALBERT, SKRIEN!"

2015.gada 22.janvārī pirmo reizi Alberta koledžas vēsturē notika sporta diena „Albert, skrien!”. Pasākums noritēja Olimpiskajā sporta centrā – centrā, kurā notiek gan valsts, gan starptautiska mēroga sacensības un kurā trenējas viena no spēcīgākajām Latvijas basketbola komandām „VEF Rīga”.

Pasākumā dalībnieki veica dažādas fiziskas stafetes, kā arī teorijas uzdevumu, kurā varēja pārbaudīt savas erudīcijas zināšanas par sportu. Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savu veiklību, sagatavotību uz neordinārām stafetēm, kā arī iepazīt jaunus cilvēkus un palīdzot viens otram kļūt par uzvarētājiem. Dienas fizisko daļu noslēdzām ar futbola sadraudzības spēli, kura neizpalika bez jautrības un smieklu devas, kuru turpinājām konferenču zālē pie gardām enerģijas atgūšanas uzkodām.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti visi dalībnieki un noskaidrota komanda, kura guva labākos rezultātus. Kā 2015.gada viserudītākie un aktīvākie dalībnieki tika atzīti - Jete Lagzdiņa, Linda Livčāne, Kristina Kalniča un Kārlis Putnieks. Viņi ieguva uzvarētāju titulu un sporta dienas ceļojošo kausu, kā arī dāvanu kartes no mūsu atbalstītājiem OSC. Dalībnieki bija sajūsmināti par pasākumu un Olimpiskā sporta centra telpas atstāja ar domu, ka šādu pasākumu vajag rīkot katru gadu!


Iespēja gūt ieskatu sporta dienā „Albert, skrien!”:
http://failiem.lv/u/qqoepib un http://failiem.lv/u/jjiwjpe#

 


IESVĒTĪBAS "BRUŅINIEKU TURNĪRS"

Saulainais 5.oktobra rīts jaunajiem Alberta koledžas pirmkursniekiem bija īpašs.

Caur dažādiem uzdevumiem, atrakcijām bija jāpierāda, ka ir Alberta koledžas cienīgi studenti. Sākot ar šokolādes meklēšanu miltos līdz eļļainai, slidenai šķēršļu trasei, „jauniņie” pierādīja, ka ir centīgi, mērķtiecīgi un gatavi iegūt zināšanas mūsu mīļajā koledžā. Noslēgumā zvērests un sagatavots cienasts ezera krastā. Šogad Alberta koledža var lepoties ar saviem jaunajiem studentiem!

Foto no pasākuma: http://failiem.lv/u/mitbkif

 


KARAOKE BALLĪTE "AR DZIESMU CAURI MIKROFONAM"

Studentu pašpārvaldes rīkota karaokes ballīte helovīna noskaņās norisinājās Latvijas 1. Rokkafejnīcā.

Šī ballīte bija lieliska iespēja paskatīties uz saviem kursa biedriem un koledžas gaiteņos satiktiem studentiem no citas puses. Mūsu koledžā mācās tik daudz talantīgu jauniešu.

Žūrijai darbs nebija no vieglajiem. Tik daudz skanīgu balsu vienuviet, bet labākie dziedātāji tika noskaidroti. Foto stūrītis, ar izgrebtiem ķirbjiem un sikspārņiem, bija patīkama vieta, kur iemūžināt ballītē iegūtus vai jau sen pazīstamos draugus.

 

Foto no ballītes ir iespējams iegūt šeit: http://www.failiem.lv/u/lvsvujc#/G .

 


LABDARĪBAS PASĀKUMS BALDONĒ "POGAS CEĻOJUMS"

8. februārī  studentu pašpārvalde rīkoja labdarības pasākumu Baldones maznodrošinātajiem bērniem „Pogas ceļojums”. Pasākums norisinājās Baldones kinoteātrī, kur bērni tika sagaidīti ar iepazīšanos un rotaļām. Kā katru gadu studentu pašpārvalde bija sarīkojusi nelielu teatrālu uzvedumu „Pogas ceļojums”, pēc izrādes bija iespēja apmeklēt vairākus radošos stūrīšus kā, piemēram, sejas apgleznošana, zīmēšana un rokdarbus. Paralēli radošajiem stūrīšiem norisinājās rotaļas, kur bērni ņēma aktīvu dalību un iesaistījās visā.

Protams, neizpalika arī koledžas labo rūķu sarūpētās dāvanas, kuras tika pasniegtas bērniem ar prieku. Saviļņojums un gandarījums bērnu acīs par saņemto bija neizsakāms.
Pēc visām izklaidēm un radošuma aicinājām bērnus mieloties ar saldumiem, kur apmainījāmies viedokļiem un pieredzētā, kopumā tika gūtas pozitīvas emocijas un gandarījums par paveikto.

Kā arī paldies studentiem, pasniedzējiem, kuri ziedoja naudu, mantas pasākuma īstenošanai.

Vairāk bildes apskatāmas šeit: http: http://failiem.lv/u/hqkgmfm#/G/0

 

 


 

IEKUSTINAM BALSIS ALBERTA KOLEDŽAS KARAOKĒ

Oktobra otrajā ceturtdienā Alberta koledžas studentu pašpārvalde noorganizēja koledžas karaoki. Pasākuma norises vieta – kultūras bārs „ Sapņi un kokteiļi”.

Uz pasākumu ieradās cienīgs skaits Alberta koledžas studējošo studentu, kas aktīvi iesaistījās dziedāšanā. Kopumā karaokē piedalījās 10 komandas, kas vēlējās parādīt savas balsis un doties mājās ar kausu.

Kopumā pasākuma laikā bija 4 kārtas, kur pēc katras kārtas noteikts komandu skaits izstājās un dalību ņēma kā līdzjutēji. Kā jau daudzos dziedāšanas pasākumos, arī mums bija žūrija, kas sastāvēja no pieciem locekļiem, kuri priekšnesumus vērtēja 4-10 ballu sistēmā.

Konkurence bija sīva, jo žurijai fināla kārtā bija ļoti grūti noteikt uzvarētaju, tāpēc tika veikta vēl viena kārta, lai noteiktu uzvarētaju.

Pasākums aizritēja ļoti labi, atpūtās gan studenti, gan studējošo pašpārvalde. Tika gūtas pozitīvas emocijas un iepazīti jauni draugi.

Pirmo 3 vietu ieguvēji un kausu mantinieki:

 1. vieta – "Ansamblis vālodzīte"
 2. vieta – "Rumkoliņas"
 3. vieta – "Jautrās grāmatvedes"

Pasākuma bildes iespējams aplūkot šeit:  http://failiem.lv/u/fnjgcfp

 

 


PIRMKURSNIEKU IESVĒTĪBAS: ATSKAŅAS

Septembra pēdējā svētdienā notika Alberta koledžas pirmkursnieku iesvētības un gada studenta Alberta cildināšana. Alberts, cilvēks, kuru jāciena, jācildina un jāzina visiem AK studentiem un pasniedzējiem. Šogad šo cildeno titulu, Alberts XII, nes Sintija Jurkevica (KMP 2.kursa studente).

Laika apstākļi jau nedēļu mēģināja brīdināt pasākuma organizatorus un studentus par savu nepastāvību. Dažus tas nobiedēja, bet citiem tas bija kā kārtīga adrenalīna deva svētdienas dienā.

Saulaina diena. Visus dalībniekus sagaidīja pie Rīgas Zooloģiskā dārza galvenajiem vārtiem  un ceļš turpinājās kājām iekš Mežaparka. Sākumā visi tika sadalīti dažādās komandās jauktā secībā. Katrai komandai bija uzdevums sākotnēji izveidot savu karogu no dotajiem materiāliem, kā arī savu saukli, kas viņus pavadītu visa pasākuma laikā. Katra komanda izgāja sešus interesantus uzdevumus, kas saliedēja studentus un deva iespēju iepazīt citam citu.

Kad visas komandas bija izpildijušas šos sešus uzdevumus, tika veikts komandu apkopojums. Pa to laiku studenti varēja iemalkot siltu tēju un mieloties ar gardiem cepumiem. Pēc vietu paziņošanas tika dots svinīgs zvērests, kur katra komanda to deva savādākā pozā, pēc vietu sadalījuma. Kā arī tika iecelti - studentu un Alberta koledžas bruņinieku kārtā.

Pēc oficiālās daļas dalībnieki kopā ar Studējošo pašpārvaldes censoņiem un Albertu kopīgi uzņēma kopfoto kā arī komandām bija iespēja kopīgi nofotogrāfēties un pārrunāt iegūtās emocijas.

Atskats no pasākuma: http://failiem.lv/u/erdkhhs

 BIJĀM DDD, JEB DARBOJĀMIES, DALĪJĀMIES, DAUZĪJĀMIES

Katru gadu Alberta koledžas Sabiedrisko attiecības programmas studenti dodas pēc jaunām idejām un iespaidiem uz Dinamiskās Domas Darbnīcu (DDD), kurā piedalās studenti no daudzām Latvijas augstskolām.
Šis pasākums pievilina jauniešus ar vieslektoriem, radošiem uzdevumiem un sacensību garu, lai iegūtu Grand Prix balvu „Zelta kanna”. Vieslektori ar entuziasmu stāsta par iegūto pieredzi, novērojumiem, pētījumiem sabiedrisko attiecību jomā.
Grand Prix balvu „Zelta kanna” 2012.gadā izcīnīja Alberta koledža. Šogad balva devās līdzi studentiem no Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Mazs ieskats par DDD no Alberta koledžas dalībniekiem:

Ralfs Ozolnieks (SA) „DDD ir kaut kas tāds, kas ir jāizbauda katram, tās ir trīs dienas, kuras tu pavadi aktīvi, kreatīvi un jautri. DDD nav tikai jautra laika pavadīšana, bet gan jautra, asprātīga un noderīga laika pavadīšana. Aizbraucot uz šādu pasākumu, var iegūt daudz jaunu draugu, daudz jaunu kontaktu un lieliskas emocijas. Personīgi es DDD esmu ierindojis saraksta augšdaļā, pie tādiem pasākumiem, kuri ir jāapmeklē katru gadu, un tā arī darīšu, jo labāka pasākuma nav.”

Kārlis Zālītis (JUR) „Ieguvu lielisku pieredzi un skatījumu par to, kas notiek sabiedrisko attiecību jomā, kā arī guvu daudz jaunu radošu un praktisku ideju, kuras noteikt izmantošu savā karjeras izaugsmē. Neatņemams fakts - tas viss notika lieliskā atmosfērā, laika apstākļos un vietā, kur vienuviet bija sapulcējušies daudz pozitīvu un atvērtu cilvēku.”

Dzintars Dzenis (SA) „Kas ir DDD? Lielisks trīs dienu pasākums, lieliskā atmosfērā, ar lieliskiem lektoriem, lielisku pozitīvismu un lieliskiem cilvēkiem! Vai es pārāk bieži lietoju vārdu "lielisks"? Jā, bet kā gan citādi raksturot DDD?!"

Madara Drīle (SA) „Dinamiskā Domu Darbnīca bija pats jautrākais, nozīmīgākais un interesantākais pasākums uz kuru es esmu bijusi, tāpēc arī nākamgad es noteikti uz turieni došos, un tad arī es varēšu daudz vairāk izpausties un izpriecāties. Orgi bija parūpējušies par jautro noskaņojumu un neaizmirstamām izjūtām trīs dienu garumā, un arī lektori deva dažādas interesantas atziņas, kuras noteikti neaizmirsīsies.”

Kristiāna Litiņa (KMP) „DDD bija lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas par sabiedriskajām attiecībām, nepiespiestā un radošā gaisotnē klausīties pieredzējušu lektoru stāstus. DDD sniedza jaunas emocijas, draugus, īsāk sakot, tās bija trīs neaizmirstamas dienas kopā ar neaizmirstamiem cilvēkiem!”

Sandra Majevska (SA) „Pasākums, kas iedvesmoja! Katram, kas mācās PR, tur noteikti ir jābūt!”

Maija M.-Podniece (SA) „Šķiet, ka tas bija tikai vakar, bet jau pagājis labs laiciņš kopš DDD pasākuma. Atmiņā „iesēdās” daudz jaunu radošu ideju, cilvēku, lektoru, kas dalījās ar savu pieredzi, uzskatiem un novērojumiem, pētījumiem. Lekcijas aizrāva tik ļoti, ka tad, kad DDD projekta „tētis” Andris Pētersons saka lektoram „Vēl 5 minūtes..” radās iekšējā panika – „Kā? Tik interesanti un jau viss!” Šī man bija otra DDD un pagaidām vislabākā, ceru, ka organizatori darīs visu nākošajā gadā, lai pārspētu šo!”

Par DDD un bildes no pasākuma: http://www.dddarbnica.lv/galerijas/?album=1&gallery=10

 


RADOŠĀ NAKTS DARBNĪCA "ALBERTA EKSPRESIS"

24. aprīlī 21:00 Alberta koledža nevis tika slēgta pēc vakara lekcijām, bet atvērta pirmajai nakts radošajai darbnīcai „Alberta ekspresis”. Darbnīcā nakts laikā studentiem bija jārisina uzņēmumu uzdevumi, reālas situācijas. Darbnīcā piedalījās 21 students no gandrīz visām koledžas studiju programmām. Darbojoties trijās komandās tika rasti risinājumi mentoru vadībā. Viena komanda strādāja Alberta koledžas valdes locekles Annas Saltikovas vadībā un risināja uzdevumu par Android aplikācijas Locbuzz virzīšanu tirgū. Locbuzz ir uzņēmuma „DPA” izstrādātā mobilā aplikācija  - laika plānotājs. Otra komanda strādāja mediju aģentūras „Inspired” projektu vadītāja Arņa Jēkabsona vadībā izstrādājot koncepciju Alberta koledžas virtuālajai „Ideju biržai”. Ideju birža būs virtuāla platforma, kurā koledžas studenti un darbinieki varēs izteikt idejas, kuras vēlētos realizēt, un kopīgi arī izvērtēt katras idejas nepieciešamību un ieviešanas aktualitāti. Trešā komanda strādāja Ģertrūdes ielas teātra izpilddirektores Ingas Dārznieces vadībā, izstrādājot mārketinga stratēģiju cidoniju vīna un dzirkstošā vīna ieiešanai Baltijas valstu tirgos.

Komandu darbu filmēja, kā arī veidoja video intervijas ar komandas dalībniekiem, Alberta koledžas pasniedzējs un producents Armands Ekštets. Lai neaizmigtu, precīzi pusnaktī komandas mielojās ar picām. Jau nākošās dienas rītā pēc pulksten 02:00 komandas prezentēja  savus uzdevumu risinājumus. Pasākums noslēdzās pēc trijiem naktī ar komandu apbalvošanu un došanos mājās ar smaidīgām sejām par labi paveiktu darbu un pavadītu laiku.

P.S. Daži palika nakšņot koledžas bibliotēkā, kā jau tas īstai nakts radošajai darbnīcai piedienas.

Nakts darbnīca tika organizēta Radi! Latvija 2013. nedēļas ietvaros, kas no 22. – 28. aprīlim notika visā Latvijā. Nākošajā gadā ir plānots šādu darbnīcu organizēt jau otro reizi.

Foto no pasākuma var apskatīt šeit

 


ARĪ MĒS SKRIENAM

19.maijā notika ikgadējais pasākums Nordea Rīgas Maratons. Alberta koledžas (AK) studenti bija kārtīgi sagatavojušies šī maratona skrējienam un ar lepnumu pārstāvēja mūsu koledžu.

AK maratona dalībnieki:

Ieva Plaude (KMP)               5 km
Tīna Bernovska (MUNI)        5 km
Sintija Birze (JUR)               5 km
Anna Landzberga (IPO)        5 km
Agita Ekmane (KMP)            5 km
Sabīne Baltā (SA)                5 km
Raivis Kaspars (JUR)            21 km
Zane Berdaškeviča (UZN)     10 km

 


TUMŠA BILDE 2013

Trešo gadu pēc kārtas tika organizēts studentu & skolēnu īsfilmu festivāls "Tumša bilde”, kas norisinājās 10. maijā laikmetīgās mākslas centra „kim?” telpās. Piedalīties festivālā tika aicināti vidusskolēni un studenti, kuriem filmas tapšana un veidošana ir sirdij tuva.

Īsfilmas vērtēja kino jomas profesionāļi Armands Ekštets, Renāte Cāne un Bruno Aščuks, kā arī Alberta koledžas Izklaides industrijas un vadības programmas students Patriks Ķempelis un šīs programmas absolvente Madara Baumane. Skatītājiem bija iespēja novērtēt 13 unikālas īsfilmas trīs dažādās kategorijās.

Brīvās kategorijas īsfilmas:

 • Osvalds Neiders un Anrijs Jargans (Latvijas Universitāte) īsfilma “Kā mērot ceļu no kojām līdz fakultātei” 
 • Jānis Jankevics (Liepājas Universitāte) īsfilma “The Meeting”
 • Jūlija Trifonova (Ekonomikas un kultūras augstskola) īsfilma “Imagine”           
 • Jānis Markuss (Olaines vidusskola) īsfilma “Pēdējā diena pirms operācijas..”
 • Uldis Stīpnieks (Baltijas Starptautiskā akadēmija) īsfilma “Vanšu tilts“

Citu konkursu dalībnieki:

 • Zane Bednostina (Alberta koledža) īsfilma “Meitene ar ģitāru”
 • Karina Ignatjeva (Alberta koledža) īsfilma “Mans veiksmes stāsts“       
 • Uldis Stīpnieks (Baltijas Starptautiskā akadēmija) īsfilma “Nodokļu stāsts“
 • Uldis Stīpnieks (Baltijas Starptautiskā akadēmija) īsfilma “Diena“

Kategorija „Nenopietni par nopietno”:

 • Vineta Džeriņa un Santa Jēkabsone (Rīgas 31. vidusskolas) īsfilma “Nenopietni par nopietno“
 • Raivis Razgals un Dārta Romānova (RISEBA) īsfilma “Kafija un cigaretes“    
 • Uldis Stīpnieks (Baltijas Starptautiskā akadēmija) īsfilma “Iemarinēt var visu“
 • Rihards Bereza (Tallinas Universitāte Baltijas Filmu un Mediju Skola) īsfilma “BFM ′′By Chance′′“

Brīvās kategorijas īsfilmu laureāti:

     

Kategorijas „Nenopietni par nopietno” īsfilmu laureāti:

    

Balva par lielāko neatlaidību:

Diviem dalībniekiem tika dota iespēja iegūt ekskluzīvas balvas no Armanda Ekšteta un Renātes Cānes. Armanda Ekšteta ekskluzīvā balva - Unikāla iespēja piedalīties projekta tapšanas procesā, ko ieguva Uldis Stīpnieks. Renātes Cānes ekskluzīvā balva - Iespēja 3 dienas ne tikai redzēt, bet arī līdzdarboties studijas „Boheme International” starptautiskā projektā – Krievijas 4 sēriju filmas „Dēls” filmēšanā, ko ieguva Jūlija Trifonova.

Festivāla atbalstītāji: Alberta koledža un studija "Filmbox"

Festivāla organizatori: Alberta koledžas students Jānis Jekševics, Rita Kaipšteina, Inta Ciprusa

Vairāk foto skatīt šeit

 


TURNĪRS STARP KOLEDŽĀM

Šā gada aprīlī norisinājās 4. Starpkoledžu boulinga turnīrs, ko organizē Latvijas koledžu asociācija.  Turnīrā savu dalību pieteica 20 Latvijas koledžu komandas.

Jau četrus gadus pēc kārtas norisinās šis turnīrs, kurā tiek aicinātas piedalīties visas Latvijas koledžas, kas ir gatavas sacensību garam un jautrai laika pavadīšanai. Lai arī šis ir sportiska veida pasākums, kurā mostas sacensību gars un tieksme sasniegt augstākus rezultātus, tik un tā kopskatā manāma jautra komandas saspēle, atbalsts un draudzīga kaimiņu būšana.

Komandas bija sagatavojušās gan sevis prezentēšanai, gan kausu izcīnīšanai. Ar komandu kapteiņu saucieniem „Esi Sveiks!” un atbalstītāju kliedzieniem, komandu dalībnieki ķērās pie bumbām  un sāka triekt tās pret ķegļu rindām, jo godam jāizspēlē divas spēles.

Pirmās spēles kopaina radīja iespaidu par nopietnu spēli no visām komandām. Pēc otrās spēles rezultātiem komisija nonāca pie secinājuma, lai arī spēlētāji noguruši, rezultāti saglabāti labi un pat uzlaboti, kas liek saprast - šis pasākums ir kļuvis par nopietnu projektu ne tikai Latvijas Koledžas asociācijai, bet visām koledžām, kas piedalās un pārstāv savu koledžas godu.

1.vietu ar pārliecinošu koprezultātu skaitu izcīnīja Alberta koledža (punkti 1447), kuras komandas spēlētājs Ralfs Ozolnieks ieguva balvu Labākais spēlētājs.

2.vietu izcīnīja Rīgas Celtniecības koledža (punkti 1257), šajā komandā spēlētāja Marija Tkačenko ieguva balvu Labākā spēlētāja.

3.vietu izcīnīja Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (punkti 1208). Šai komandai bija atbalstītāji un atbalstītājas, kas godam ieguva balvu Labākie atbalstītāji.

Latvijas Koledžu asociācija no sirds pateicas visiem dalībniekiem un viņu atbalstītājiem par turnīra možā gara uzturēšanu. Uz tikšanos nākamgad!

Bildes: http://failiem.lv/u/nsymtgg

 STUDĒJOŠO PAŠPĀRVALDE IESILDĪJA PAVASARI

Šogad Studējošo pašpārvalde (SP) piedzīvoja atdzimšanu, jo viss sākās no pamatiem ar mazu atskaņu iz pagātnes.

Marta sākumā ievēlēja Gada Albertu XI Kristīni Baronu (KMP 1.kurss), kas cītīgi ķērās klāt pie darbiem un aktīvi iesaistīja jaunos SP dalībniekus Alberta koledžas dzīvē. Lai saprastu, uz ko ir spējīga jaunā SP komanda, Alberta organizēja studentiem pavasara ballīti aprīļa vidū, uz kuru aicināja ikvienu studentu un viņu draugus atpūsties restorānā „Čīzs”.

Bija jautra mūzika, fotografēšanās, gardas uzkodas un ik pa brīdim ballītes viesus izkustināja kāda amizanta spēle vai uzdevums.

SP komanda ir gatava jaunam izaicinājumam, tādēļ nenokavē, pievienojies un piedalies!

Pavasara mirkļi http://failiem.lv/u/rnyckjz

 


DRAUDZĪBAS SVĒTKI AR BALDONES BĒRNIEM

Februāra vidū Alberta koledžas (AK) studenti ciemojās pie Baldones novada bērniem, lai kopā ar bērniem un Vinnīju Pūku un viņa draugiem draudzības svētkus svinētu.

Jau ceturto gadu pēc kārtas AK studenti strādā pie Labdarības pasākumiem ar lielu cītību, ko velta Baldones novada bērniem, kas nāk no maznodrošinātām ģimenēm.

Tiek apdomāta izrāde, izklaide, radošās darbnīcas, kas bērniem dod iespēju, ne tikai priecāties, bet arī iemācīties ko jaunu un interesentu. Šogad studenti noorganizēja mazajiem draudzības svētkus ar izrādi, kurā piedalījās Vinnījs Pūks un viņa draugi. Pasākums norisinājās kinoteātrī „Baldone”, kura durvis jau trīs gadu laipni šim pasākumam atver kinoteātra direktors Gunārs Zeiferts.

Pēc izrādes, rotaļām un radošajiem darbiem, bērni ar Vinnīju Pūku, Ēzelīti, Sivēnu un pārējiem izrādes varoņiem priecājās par dāvināšanas prieku. Dāvanas bērniem palīdzēja sagādāt Alberta koledža un grāmatnīca „Jānis Roze”. Svētki turpinājās pie svētku un kārumu galda, ko dāsni palīdzēja noorganizēt MAXIMA un NP-Foods – Laima un Gutta. Bērni bija sajūsmā par dāvanām un par saldumu un gardumu kalniem.

Ar patiesu prieku par pasākumā iegūtajam emocijām padalījās AK studente Elva Žagariņa un AK viesdocente un Baldones novada Domes juridiskā dienesta vadītāja Aija Leitāne.

Elva Žagariņa, „Ik gadu redzot šo mazo bērnu sejiņas, kas priecājas mūs redzēt un ar patiesu prieku pieņem un saņem visu, ko vien spējam dot, tas rada sevī īstu gandarījumu sajūtu, ka esi dāvājis kādam prieku, jaukas emocijas un saulainu dienu sirdī un apkārt. Esam ļoti pateicīgi arī atbalstītājiem, jo pateicoties viņiem šī diena ir piepildītāka un vēl sirsnīgāka.”

Aija Leitāne, „Kad aiznesām dāvanas tiem bērniņiem, kas bija saslimuši un netika uz pasākumu, ar asarām acīs teica, cik viņiem ir žēl, ka netika, jo ļoti vēlējās satikt lielos draugus, ciemiņus, kas ar viņiem spēlējas un iet rotaļās. Tas liek saprast, ka darbs, ko ieguldām šajā dienā ir liela vērtība šiem bērniem un patiesi aizkustina.”

Paldies Jums par labajiem darbiem!

Bildes var aplūkot šeit http://failiem.lv/u/onriytd un   http://failiem.lv/u/xbaowbi

Pasākuma atbalstītāji:

 


 

IEDVESMAS STUNDA AR GORAN GORA

Alberta koledžas studenti 9.novembrī piedalījās meistarklasē, kurā uzstājās dziesminieks Goran Gora ar stāstu par dzīvi mūzikas tirgū.

Par viesi: Jauns, radošs cilvēks - mākslinieks, kas ar degsmi stāsta par savu darbu, ko augstu vērtē un mīl. Dziesminieks Goran Gora, dokumentos Jānis Holšteins – Upmanis, izcils dziesmu un mūzikas autors, kas jau ir izdevis vairākus albūmus. Sevi parādījis daudzos Latvijas koncertos un festivālos, kā arī ir iekarojis ārvalstu skatuves. Un, kā izrādās, māk ne tikai radīt izcilas dziesmas un mūziku, bet spēj aizraujoši stāstīt par mūzikas dzīvi un to, kā gūt panākumus mūzikas tirgū.

Goran Gora padalījās ar savu pieredzi un pastāstīja, kā veiksmīgi strādāt mūzikas industrijā. Kā rīkoties, lai veidotu karjeru. Kas nepieciešams, lai tevi pamana šajā sfērā un kādēļ vajag noklusēt atbildi uz komplimentiem.

Studenti ar aizrautību klausījās, cik plaši mākslinieks pārzina mūzikas industriju un par tās pētījumiem, aptaujām, salīdzinājumiem, kas veikti mūzikas biznesa jomā.

Studenti šo meistarklasi uzskata par iedvesmas pilnu stundu un atzina, ka ieguvuši daudz vērtīgas informācijas, kas tiešām ļāva ieskatīties šīs industrijas aizkulisēs un uzzinājuši pārsteidzošas lietas, kas liek aizdomāties par nākotnes plāniem un iecerēm.

Vairāk par Goran Gora uzzināsi www.gorangora.com

III AK BOULINGA TURNĪRS

 Oktobra pēdējā dienā AK studenti izklaides centrā Fantasy park ripināja bumbas un cīnījās ar nekritušajiem ķegļiem. Ķirbītim bija brīvdiena.

Helovīna dienā notika III AK Boulinga turnīrs 2012, kurā piedalījās astoņas komandas. Septiņas komandas cīnījās par uzvaras pjedestāliem, astotā komanda bija žūrija, kuras sastāvā bija koledžas absolventi, kas vērtēja komandu saspēli un to centību uzvarēt.

Visas komandas bija sagatavojušās kārtīgam helovīna boulingam - tērpi, grims, emocijas.

Pirms spēles katra komanda sevi prezentēja un pretiniekiem novēlēja veiksmi palikt otrajā vietā. Bija komandas, kas šo vēlējumu uztvēra nopietni un centās, lai tas tiktu izpildīts, bet komanda, kas sevi prezentēja ar nosaukumu Sīvie, izpildīja solīto, ieguva pirmo vietu.

Komandu Sīvie pārstāvēja studenti no studiju programmas Sabiedriskās attiecības 1.kursa:

Ralfs Ozolnieks
Einārs Biķernieks
Edgars Jakušenoks
Laura Skopāne
Sabīne Baltā
Diāna Olehno

Labākais spēlētājs Matīss Gūtmanis (JUR 1.k.) no komandas Juristi ar punktu kopskaitu 268.
Labākā spēlētāja Agnese Skušķe (KMP 1.k) no komandas Nerātnie velniņi ar punktu kopskaitu 217.
Žūrijas simpātijas balvu saņēma komanda Nāves banda (KMP 1.k.).

Koprezultātu tabula

Bildes http://failiem.lv/u/mmldgjb

PIRMKURSNIEKU IESVĒTĪBAS: ATSKAŅAS

Oktobra pirmajā svētdienā notika Alberta koledžas pirmkursnieku iesvētības un gada studenta Alberta cildināšana. Alberts, cilvēks, kuru jāciena, jācildina un jāzina visiem AK studentiem un pasniedzējiem. Šogad šo cildeno titulu, Alberts X, nes Toms Andersons (KMP 2.kursa students).

Laika apstākļi jau nedēļu mēģināja brīdināt pasākuma organizatorus un studentus par savu nepastāvību. Dažus tas nobiedēja, bet citiem tas bija kā kārtīga adrenalīna deva svētdienas dienā.

Saulaina diena. Visus dalībniekus sagaidīja 4. tramvaja galapunktā un ceļš turpinājās kājām meža biezoknī. Sākumā visi tika iekustināti ar aerobiku. Tad dalībniekus nostādīja rindā un sadalīja sešās komandās jauktā secībā. Katra komanda izturēja septiņus pārbaudījumus, jeb, kā tika secināts – apguva septiņas īsas pamācības, kā būt īstam studentam. Tie, kas piedalījās, noteikti saprot, par ko tiek runāts.

Kad visas komandas bija apguvušas visas septiņas pamācības, sākās gala pārbaudījums – Alberta X sumināšana. Šogad katrai komandai bija jādzied šūpļa dziesma, šūpojot pašu Albertu. Bet, lai šis pārbaudījums būtu iespaidīgs un atmiņā paliekošs, nāca talkā pati Māte Daba. Sāka līt lietus, birt krusa un pat ducināja pērkons. Pilns komplekts! Bet tas nevienu neatturēja un neapstādināja izpildīt svarīgo pienākumu. Pēc šūpļa dziesmas dziedāšanas visi svinīgi nodeva zvērestu un tika iecelti studentu un Alberta koledžas bruņinieku kārtā.

Pēc oficiālās daļas dalībnieki kopā ar Studējošo pašpārvaldes censoņiem un Albertu varēja uzcept uz grila kādu gardumu un apspriest piedzīvoto un pārdzīvoto.

Bruņinieku turnīra komandu sasniegumi:

1. vieta Krustneši (41min)
2. vieta Čiekuri (45min)
3. vieta Meža ģēniji (48min)
4. vieta Minkas (54min)
5. vieta Vārnas un Kraukļi (56min)
6. vieta Orange orange (60 min)

Oficiālā komandu apbalvošana notiks Alberta koledžas studentu ziemas ballē.

Ieskaties bildēs, ko sabildējis Jānis Jekševics (KMP 2.kursa students. http://failiem.lv/u/suvpksf

ALBERTA KOLEDŽAS RUDENS CINEVILLĀ

Septembra beigās Alberta koledžas studenti ar dažiem koledžas pasniedzējiem devās rudenīgā braucienā uz kino pilsētu Cinevilla.

Studentiem kopā ar pasniedzējiem bija iespēja izbaudīt pastaigu un stāstus par kino pilsētu un tās tapšanu, kā arī iejusties aktieru lomās un kārtīgi izbaudīt dienu prom no lekcijām.

Par kino pilsētā Cinevilla piedzīvoto un pārsteigumiem padalījās Juris Gogulis (TUR 2.k.); „Būdams kultūras un mākslas mīļotājs, ar Cinevillas apmeklējumu esmu gandarīts pilnībā un pirms došanās turp, neizvirzīju sev konkrētas vīzijas un domas, kāda tā varētu būt. Lieliska sajūta ielūkoties aiz kadra dzīvē un spert soli tur, kur to ir spēruši vairāki mums pazīstami mākslinieki. Pārsteidza fakts, ka pirms filmas "Rīgas sargi" tika iepirkts 120 ha liels zemes gabals, bet šobrīd ir izmantoti tikai 15 ha, līdz ar to mūsu kino industrijai ir vēl kur augt un attīstīties, tas ir tikai sākums. Patīkama, smiekliem un pieredzei bagāta bija piedalīšanās mazajās filmēšanas ainās, kur iejutāmies aktieru lomās. 

Grūti ir kaut ko ieteikt cilvēkiem, kuri Cinevillā vēl nav bijuši, vienīgais ieteikums ir  - brauciet un baudiet! Lieliska vieta, kur atpūsties ar draugiem vai ģimenes lokā un noteikti aizejiet un pasēdiet uz vilcienu perona soliņa - fascinējoši vēsturiska sajūta.”

Bildes - http://failiem.lv/u/fugnsyy

ERASMUS VEIKSMES STĀSTI 2012

Jānis Jurčenko

Prakse tika veikta organizācijā MCDD (Mladinski Center Dravinjiske Doline), kas ir viena no ietekmīgākajām jauniešu organizācijām Slovēnijā. Jauniešu centrs atradās mazpilsētā Slovenske Konjice. Savukārt dzоvojām blakus ciematā Dobrovlja, kas atradās aptuveni 2,5 kilometru attālumā no prakses vietas.

Prakses vietu atradu ar paziņas palīdzību, šajā ziņā liels paldies jāsaka Lienei Štālei par to, ka uzaicināja un atrada šo organizāciju. Man pašam atlika vienīgi sakrāmēt mantas, iekāpt mašīnā un aizbraukt līdz Slovēnijai. Ņemot vērā, ka izvēlējāmies braukt ar mašīnu, tad gan uz turieni, gan atpakaļ mūsu ceļojums bija piedzīvojumiem bagāts.

Iespaidu, piedzīvojumu un pieredzes apjoms ir neizmērāms. Pa šiem diviem mēnešiem izbaudījām visdažādākās aktivitātes. Sākot ar jaunu cilvēku iepazīšanu, projektiem ar bērniem dažādās skolās, dažādām brīvā laika pavadīšanas iespējām, Latvijas prezentēšanu Slovēnijā līdz pat dalībai apjomīgu festivālu veidošanā. Darba un aktivitāšu grafiks bija ļoti piesātināts.

Personīgi iesaku katram studentam izmantot abas Erasmus sniegtās iespējas studiju laikā. Tā ir vienreizēja iespēja, ko nedrīkst laist garām, jo tādā veidā var pilnveidot savas esošās valodu prasmes, iemācīties jaunu valodu, uzlabot savas komunikācijas iemaņas un vienkārši labi pavadīt laiku gūstot labu pieredzi saskarsmē ar cilvēkiem

Kristaps Šapirovs

Prakses vietu atradu caur Lieni no C grupas un koledžas studiju daļu. Prakses laiku pavadījām Jauniešu centrā, Slovēnijas pilsētā, Slovenske konjice. Tā kā turp devāmies ar automobili VW golf, ceļojums bija grūts, smags, garš, bet interesants. Šur tur nomaldījāmies, divas reizes apturēja policija, kuriem bija jāpaskaidro no kurienes esam, kurp dodamies un kas atrodas bagāžas nodalījumā. Atpakaļceļš bija līdzīgs.

Slovēnijā dzīvojām mājā. Mājā bija ļoti ērti, bija trauku mašīna un visas ērtības kā pienākas.  Lietošanā saņēmām trīs lieliskus velosipēdus ar kuriem pārvietoties pa pilsētu. Laika apstākļi bija vienreizēji, ko arī izmantojām, brīvajā laikā ceļojot pa Slovēniju un Horvātiju.

Organizācijas darbinieki bija ļoti atvērti un izpalīdzīgi, tāpat kā pilsētiņas iedzīvotāji. Ikdienas pienākumu bija daudz un tie bija ļoti daudzveidīgi, kā piemēram:  pļāvām zāli un tīrījām centra telpas, kā arī pavadījām laiku pansionātā un devāmies uz skolām, lai ar improvizācijas teātra palīdzību vairotu bērnu toleranci pret mazākumtautībām.

Ieguvu labus draugus , neaizmirstami pavadītu laiku, pieredzi darbā ar bērniem, redzēju kā cilvēki dzīvo citās valstīs un kultūrās.  

Noteikti iesaku izmatot šo iespēju un doties Erasmus apmaiņā, nenāksies nožēlot.  Papīrdarbs un dokumentācija, lai dotos un atskaitītos Erasmus programmā nav tik liels un grūts kā liekas.

Katrīna Dimanta

Par Erasmus pieredzi Katrīna saka: "Mans ERASMUS piedzīvojums ir kas fantastisks un visas brīnišķīgās atmiņas no manis izravēt būs neiespējami… Novēlu katram ko tādu piedzīvot! :)" Katrīna VIAA izsludinātajā foto, stāstu un video konkursā „Es. Es pats. Un ERASMUS” ieguva 2.vietu.


RADI SKAŅU

Sadarbībā ar televīzijas kanālu "Mūzikas video" un studiju " Filmbox " studenti ir izveidojuši īsfilmas par mūzikas instrumentiem, izejot ceļu no filmēšanas grupas izveidošanas un scenārija rakstīšanas līdz pat uzfilmētam un samontētam materiālam. Projekts joprojām turpinās un tiks radītas vēl daudz jaunas īsfilmas. Lūk, dažas jau tapušās īsfilmas par mūzikas instrumentiem:

Kokle: Dūdas:

Čells: Bungas:

 


Gūstam jaunu pieredzi ERASMUS projektos

No 18.marta-31.martam Alberta koledžā tika realizēta Erasmus Intensīvā programma „Innovative management methods in Social Sciences”, kas kopā pulcēja 30 studentus un 8 pasniedzējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Divu nedēļu ilgajā projektā dalībnieki izzināja sekojošas tēmas: inovācijas biznesā un menedžmentā, mērķu formulēšana, jaunu ideju radīšana, publiskās runas pamati, starpkultūru komunikācija, laika menedžments, kā arī apguva iemaņas prezentāciju veidošanā programmās www.prezi.com un www.sliderocket.com.

Intensīvā programma jauniešiem bija arī laba iespēja iepazīt kaimiņvalstu kultūru, kā arī apmeklēt dažādas kultūras vietas tepat Rīgā, un doties ekskursijā uz Padomju slepeno bunkuru Līgatnē.

Dalībniece no Igaunijas Reelika Koosamāe pēc projekta atzina: „It was in conclusion very interesting two weeks. For everyone of us it is now  important to know the right presentation ways which would improve the quality of presentation. Ideas from the programme are that it should be done in next year too ”

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=qUDejIyYP4Q&feature=plcp&context=C4f1f87fVDvjVQa1PpcFNAs0gtREtq3-6L3lGctNSREhSAFSyZpYU=JAUTRĀS ZIŅAS

AK studenti no studiju programmas "Izklaides industrijas vadība un producēšana" atpazīstama režisora un producenta Armanda Ekšteta vadībā un sadarbībā ar studiju "Filmbox" filmē ziņas televīzijas kanālam TV24! Jūsu uzmanībai piedāvājam ceturto ziņu izlaidumu «Top 7».

 Ceturtais ziņu izlaidums «Top 7»

 Trešais ziņu izlaidums «Top 7»

 Otrais ziņu izlaidums «Top 7»

 Pirmais ziņu izlaidums «Top 7»

 


 

Gvido Linga iejūtas pasniedzēja lomā

Alberta koledžā vienā no lekcijām viesojās vieslektors - mūziķis Gvido Linga. Studente Monta Berga padalījās par lekcijā piedzīvoto: „Lekcija bija ļoti interesanta nepiespiestā atmosfērā. Gvido stāstīja par saviem panākumiem mūzikas lauciņā. Bija paņēmis dažādas balvas, kuras ir saņēmis par sasniegumiem, darbojoties mūzikas biznesā. Gvido ļoti laipni atbildēja uz visiem studentu interesējošajiem jautājumiem. Man tas bija ļoti interesants pasākums. Ieguvu informāciju par sev interesējošiem jautājumiem. Gvido stāstītais lika aizdomāties par to, kā es cīnīšos par savu vietu sev interesējošajā sfērā. Paldies liels par šo iespēju satikt cilvēku, kurš zina ko dara un ir gatavs tajā dalīties ar mums - jaunajiem censoņiem!”.

Bildes. https://picasaweb.google.com/111297645291674671746/GvidoLinga

 


 

Studenti spokojās “Kaktusā”

Oktobra beigas katram jaunietim asociējās ar pārdabiskām pārvērtībām, lielās, oranžās ogas upurēšanu un par savu slēpto es atklāšanu citu acīm.

Alberta koledžas Studējošo pašpārvalde šogad noorganizēja saviem studentiem un viņu draugiem pasākumu ar oriģinālu tērpu parādi gan no viesu puses, gan īstas modes skates veidolā ar Annas Kerijas Matjušenko gara darbiem. Pēc modes skates oriģinālākā tērpa autori tika apbalvoti un tie, kas prata vai cerēja, ka sanāks labi, dziedāja karaoki.

Kad tuvojās pulksteņa rādītāji tuvāk pusnaktij, studenti jau viesojās kultūras klubā "Pie L tipa", kur pavadīja spokaino un ķirbja upurēšanas nakti latviešu grupas "Dzelzs Vilks" pavadībā.

Bildes skaties šeit.
Bumbojam un uzvaram!

Oktobris Albertai koledžai ir izvērties kārtīgs boulinga mēnesis, kuru koledža atcerēsies kā patīkamu un ar gandarījumu piepildītu mēnesi.

Pirmajā mēneša nedēļā notika Otrais Alberta koledžas boulinga turnīrs, kurā piedalījās 18 studentu komandas. Kāds nāca jautri pavadīt laiku draugu un kolēģu sabiedrībā, kāds cīnījās par iespēju saņemt kādu no balvām, bet daži cīnījās par iekļūšanu labāko pieciniekā, lai pārstāvētu Alberta koledžas (AK) godu Trešajā starpkoledžu boulinga turnīrā.

Pēc divu stundu kārtīgas spēles tika apkopoti rezultāti un sveica uzvarētājus:

1.vieta komandai "300" (KMP B 2.k)
2.vieta komandai "The United Rabbits” (TUR 1.k)
3.vieta komandai "Smalkais stils” (KMP B  2.k)
Labākā Spēlētāja  229 punkti - Sigita (TUR 2.k) no komandas "Alberta cacas"
Labākais Spēlētājs 311 punkti - Gustavs (KMP 2.k) no komandas "Labā Mafija”
Radošākā komanda "Trakie bumbotāji” (KMP B 1.k)

Apbalvošanas ceremonijas beigās nosauca 5 labākos spēlētājus. Šo puišu komanda pārstāvēja AK Trešajā starpkoledžu boulinga turnīrā: Gustavs Viļķins, Dzintars Bērziņš, Edgars Grīnšteins, Andrejs Rozenbahs, Jānis Jekševics.

Mūsu komanda stājās pretim 19 Latvijas koledžām ar komandas nosaukumu "Zelta komanda”. Nosaukums apstiprināja to, ka viņi tiešām ir zelta vērti, jo izcīnīja 2.vietu Trešajā starpkoledžas boulinga turnīrā! Arī mūsu atbalstītāji izcīnīja balvu - Labākie atbalstītāji! Tagad mūsu koledžas balvu plauktu rotā jau četri kausi, kas ar lepnumu vesti mājās no boulinga turnīriem.

Vai nav jauks boulinga mēnesis?!  Bildes skaties šeit!

 


PIRMKURSNIEKU IESVĒTĪBAS - BRUŅINIEKU TURNĪRS 2011

Septembra pēdējā svētdienā Studējošo pašpārvalde (SP) veda pirmā kursa studentus pa Mežaparka ceļiem un neceļiem.

Iesvētības sākās pastaigājoties, iekustinot kauliņus, muskuļus, prātu. Pēc tam studentiem bija patstāvīgi jāmeklē kontrolpunkti, kas bija paslēpti Mežaparka takās.

Katrs kontrolpunkts apzīmēja kādu svarīgu padomu, kas noderēs katram studentam viņa dzīvē – viens kontrolpunkts mācīja to, ka dažreiz dzīvē vajag sasmērēties, kaut vai seju „sašmucēt”, lai sasniegtu jaunus mērķus, kāds kontrolpunkts deva mājienu, lai arī tu sēdi ar viņu vienā solā, neaizmirsti, viņš ir tavs konkurents, kāds mācīja, ka, lai sasniegtu kvalitatīvus darba rezultātus, ir jāmāk strādāt komandā.

SP ļoti cer, ka kādam šīs iesvētības deva jaunu skatījumu uz nākotni un dzīvi. Ka tie studenti, kas sākuši studēt pēc vidusskolas, saprot to, ka ir sācies jauns dzīves posms, kurā jāsāk domāt, darīt un darboties patstāvīgi. Un tie, kas jau dzīvē ir iestaigājuši ceļu uz savu mērķi, to novērtēs un turpinās iesākto, kā arī neapstāsies pie sasniegtā.

Pēc iesvētībās un Alberta titula ieguvējas Madaras Baumanes cildināšanas visi bija aicināti atpūsties Vecrīgā vienā no atpūtas klubiem. 
Bildes no pasākuma skaties šeit.

 Īsfilmu festivāla noslēguma ceremonija

Siltā maija pievakarē, bistro "Kaktuss" telpās norisinājās īsfilmu festivāla "Tumša Bilde" svinīgā noslēguma ceremonija. To organizēja programmas Izklaides Industrijas vadība un producēšana B kursa studenti sadarbībā ar Alberta koledžu. Kopā, divu kategoriju ietvaros, iesniegtas tika 8 filmas, kuras noslēguma ceremonijas laikā nebeidza pārsteigt ar savu uzdrošināšanos un oriģinalitāti – studenti rādīja gan pārdomu pilnas, gan farsa un komēdiju žanra īsfilmas, kā arī vienkārši pavasara pozitīvisma ietekmētas īsfilmas. Prieks bija par katras iesaistītās personas ieguldīto darbu.

Bildes no noslēguma ceremonijas skaties šeit.

Grand Prix ieguva īsfilma "Putnu pētnieka dienasgrāmata"!

Radošā komanda: Jānis, Kristaps, Miks.

Populārzinātnisks žanrs.

Īsfilmas sižets. Filmēšanas process notika skarbos apstākļos, ārā bija +5 grādi, pūta vējš. Bet, kā kārtīgus latviešus, tas nesatrauca un neatturēja Arnim veikt darbu.

 

1. vietu kategorijā Alberta koledža ieguva īsfilma "Izcilie studenti"

Radošā komanda: Oksana, Anna, Kaspars, Valentīna, Armands, Liene, Inese, Madara, Gustavs, Maija.

Komēdijas žanrs.

Īsfilmas sižets. Filmas ideja tapa iedvesmojoties no reāliem notikumiem. Alberta koledžā lekciju laikā. Tādēļ pasniedzēji un studenti apvienojās, lai radītu īsfilmu un paskatītos paši uz sevi no malas vai vienkārši pasmietos par ikdienā piedzīvoto.

 

1.vietu kategorijā Brīvā tēma ieguva "Skrējiens pēc piķa"

Radošā komanda: Edgars.

Traģikomēdijas žanrs.

Īsfilmas sižets. Filmā sākumā tiek rādīts cietušais, kurš stāsta visu kas ir noticis, kādēļ skrējis, kādēļ racis bedres un braucis, lai tika atrastu lieli "piķi". Norādēs pēc norādēm, skrējiens pēc skrējiena un beigās nāk atklāsme.


Alberta koledžas simpātijas balvu ieguva „Caur cita acīm”

Radošā komanda: Kristīne V., Kristīne B., Dārta, Linda, Baiba, Didzis.

Drāmas žanrs.

Īsfilmas sižets. Trīs meitenes dodas uz slimnīcu, lai apciemotu sev tuvu cilvēku. Meitenes nebija aizdomājušās, ka mums blakus dzīvo cilvēki, kam ir liegta dzīves baudīšana ar pilnu atdevi, līdz brīdim, kad ceļā satiek aklu zēnu. Filma strādā par atgādinājumu vērtībām, kas mums ir dotas, bet ko mēs ikdienā nenovērtējam.

http://www.youtube.com/watch?v=SgWaDSaBJho

"Ideja par festivāla iespējamību radās studiju priekšmeta "Kino Industrija" lekcijā, kad, ideju vētras ieskauti, mēģinājām uzburt kādu nebijušu projektu, kurā varētu iesaistīties studenti un kas būtu gana aktuāls iegūto zināšanu realizēšanā. Šā projekta idejas autors ir Indulis Bērziņš, kurš pats gadu studējis Somijā kino režiju. Un tā kā ideja guva mūsu pasniedzēja atzinību un novērtējumu, tad nekavējoties ķērāmies klāt tās realizēšanā. Festivāla organizatori – Indulis Bērziņš, Gunta Skopāne, Lana Radčenko un viņu palīgi Vita Sērmolīte un Dāvids Roževics projektu realizēja ar mērķi atklāt talantīgus jauniešus un motivēt tos izpausties video un filmu mākslā,” stāsta Lana Radčenko, festivāla organizatore.

Pasākums guva lieliskas atsauksmes un daudz labu vārdu gan no koledžas vadības, gan no pašu dalībnieku un atbalstītāju puses. Organizatori bija uzbūruši īstu apbalvošanas ceremonijas noskaņu, piedāvājot dalībniekiem iejusties filmzvaigžņu lomā, fotografējoties uz sarkanā paklāja, stājoties pretim profesionālai žūrijai. Žūrijas locekļi, Armands Ekštets, Elita Dombrava un Bruno Aščuks, bija patīkami pārsteigti par studentu radošo uzdrīkstēšanos.

 

 

 


PINK PUNK EXOTIC PARTY

Kurš gadalaiks ir tas, ko visi tik ļoti gaidām? Pavasaris! Ko studenti dara, kad atnāk pavasaris? Bauda sauli, Izklaidējas, atpūšas un ar visiem spēkiem cenšas noturēt sevi auditorijās.

Alberta koledžas studenti padomāja un izdomāja - ir nepieciešams "pavasara grūdiens", lai ziema atkāpjas. Tādēļ paši noorganizēja 12. martā pasākumu ar košiem piesitieniem, lai prāts mostas un fantāzijas rosās. Kā bija? Kā gāja?

Paskaties pats! https://picasaweb.google.com/111297645291674671746/PINKPUNK#

 


ZIEMAS BALLI "LASVEGASA"

Decembrī Alberta koledžas studentiem Studējošo pašpārvalde noorganizēja ziemas balli ar tematiku “Lasvegasa”.

AK “Lasvegasa” bija pilnīga, jo tur, ne tikai, azarts, krāšņi tērpi, gardas uzkodas, dzirkstoši dzērieni un radoši priekšnesumi bija baudāmi, bet arī fiktīvās laulības varēja noslēgt ar savu izredzēto uz 24 stundām. Laulāties gribētāji stāvēja rindas, lai saņemtu “svētā studenta” svētību un fiktīvās laulības apliecību, kas nākošajā gadā atgādinātu, kādā ceļojumā esi bijis un kādus brīnumus sadarījis.

Studijas Dance Academy deju grīdas dēļi tika deldēti līdz rīta gaismai, un kā studentu sarunas un pārrunas pēc balles liek saprast, pasākums ir izdevies un studiju pirmais semestris ir veiksmīgi aizvadīts. Tagad atliek novēlēt sev un pārējiem studentiem veiksmi sesijā un, lai veiksmi pievilinātu, pieskaries Skursteņslauķa Alberta veiksmes pogai.


 


Alberta koledžas studenti cienā ar konfektēm "Galleria Riga" klientus

Oktobra mēneša otrajā pusē atklāja savu eksistenci tirdzniecības centrs "Galleria Riga”. Svinīgajā atklāšanas laikā aktīvi darbojās un dalīja konfektes Alberta koledžas studenti no studiju programmas Izklaides industrijas vadība un producēšanas (KMP).

Katru atklāšanas dienu koledžas studenti iejutās neikdienišķā tēlā. Meitenes - kabarē skaistules, puiši, kā no Aleksandra Puškina laikiem ieradušies, stalti, frakās. Bija arī iespēja kādam ietērpt savu nešpetno dabu un izcelto to pirāta vai raganiņas kostīmā.

Krāšņi tērpušies, studenti devās pastaigā pa "Galleria Riga" un tikās ar klientiem, viesiem, kas bija ieradušies iepazīt tirdzniecības centra daili un piedāvājuma klāstu. Viņi cienāja ar "Galleria Riga" konfektēm, dalīja bukletus, kurā bija izklāstīta informācija par katru tirdzniecības centra stāvu un atklāšanas pasākuma norisi, mazajiem viesiem tika gaisīgs prieciņš – zaļš balons.

"Mums patika un viss bija forši. Košie tērpi, konfektes, cilvēki. Vismaz kaut kas savādāks no ierastās ikdienas..." - ar smaidu saka Monta Elizabete un Katrīna no KMP B.

Programmas KMP direktore Elita Dombrava ir apmierināta ar saviem studentiem, sakot: "protams, bija situācijas, kad likās, kā mēs izturēsim, kā nu būs?! Bet tagad paskatoties uz paveikto, uzticētais darbs ir labi izdarīts. Gaidīsim jaunus uzdevumus."

 
Oktobra piektajā piektdienā Alberta koledžas telpās studenti ar pasākuma viesiem, ķirbjiem, uzbūra radošu pasākumu un filmu vakaru, kurā piedalījās visi atnākušie un strādājošie.

Pirmajā pasākuma daļā atnesto ķirbi mēģināja pielāgot briesmonim, ķēmam, monstram, izgrebjot viņa viduci, izgriežot sejas grimases un ieliekot svecīti tukšajā caurumā. Bija arī ķirbji, kas tika veidoti no baloniem, avīzēm un papīra strēmelēm. Gala darbs tika atrādīts skatītājiem un žūrijai, izspēlējot etīdes, stāstot stāstus, rādot piedzīvojumus, kurā galveno lomu ieņēma izgreznotais ķirbis. Šajā uzdevumā pārliecinošu uzvaru guva "Slimie gaļēdāji".

Pēc ķirbju slavas mirkļiem pienāca laiks "Spoku medībām". Tas izvērtās basi mudīgas. Medību nosacījums, atrast spoku un tautas dziesmas rindas par meteņiem. Dzejoļa rindas bija izkaisītas pa visu koledžu, sākot ar Alberta veiksmes pogām, beidzot ar ceturtā stāva WC. Atraduši visas rindas, katrs steidza salikt to pareizi, lai medību organizētāji Mārtiņš Vītols un Dāvids Roževics (KMP B grupas studenti) var novērtēt un apkopot medību gala rezultātus.

Medības galā, ķirbja viducī kvēlo sveces, SP meitenes ķeras pie balvu dalīšanas. Balvās bija konfektes, kā jau ierasts šādos oktobra svētkos, dzirkstošais šampanietis - bezalkoholiskais un galvenā balva kino biļetes.

AK Alberta - Gunita (SA 2.k.) un Linda (MUNI 2.k.), svinīgi izdalījušas balvas, sāk stāstīt šausmu stāstiņus, lai sagatavotu publiku pastaigai pa Šausmu kambari 13. Kambarī palika skaļākie spiedzi un kliedzieni, kādi ir bijuši Alberta koledžā. Vakara noslēgums- kopīga šausmu filmu skatīšanās.

"Pasākums, manuprāt, ir izdevies un ir patīkami redzēt aktīvākos studentus, kuri palīdzēja gan iekārtot, savandīt koledžu pasākumam, pēc tām palīdzēja to sakārtot. Šogad SP ir ļoti daudz aktīvistu un prieks, ka viņu kļūst arvien vairāk!" saka Linda Lauva, SP aktīviste un protokoliste.

 


MĒS ESAM UN BŪSIM TIE LABĀKIE!

Šogad oktobris Alberta koledžai ir izdevies varens rudens mēnesis. Vēl tikai mēneša vidus, bet studenti koledžas vārdu jau paspējuši ienest labdarības skrējienā, Rīgas zoodārzā un pat boulinga zālē. Alberta iesvētītie un izsprukušie no iesvētībām tika aicināti kārtīgi iztrakoties un "cīnīties" ar ķegļu rindām.

Bumbas ripoja ķegļi krita, bet ne kuram katram tik labi kā programmas KMP B grupas puišiem, kuru komandu nosaukumi bija "Pirmais pakāpiens” un "AKOMANDA". Šīs komandas izcīnīja 1. un 2. vietu Alberta koledžas boulinga turnīrā, saņemot balvā dāvanu kartes 25 latu un 10 latu vērtībā uz picas restorānu, ko sagādāja Alberta koledža [turpmāk tekstā AK].

AK boulinga turnīra 3. vietu izcīnīja komanda "Auditorija 69" arī no programmas KMP, bet tie ir C grupas puiši. Viņi ieguva pilnu kasti ar saldiem un raibiem virtuļiem. 4. vietas ieguvēji no uzņēmējdarbības programmas nākošajā dienā pieprasīja revanšu, viņi arī vēlas ēst virtuļus un doties uz picu restorānu svinēt uzvaru.

AK studentiem boulinga dienas ar to nebeidzās. 1. un 2. vietas uzvarētāju komandas spēcīgākie puiši apvienojās un devās cīņā par uzvaras kausiem uz 2.starpkoledžu boulinga turnīru, kurā piedalījās 22 komandas no Latvijas koledžām. AK komandas puiši: Gatis Vilcāns - komandas kapteinis, Mārtiņš Knēts, Rolands Hāns, Mārtiņš Vītols un Oskars Roze.

AK komandai pirmā spēle tika aizvadīta lielā spriedzē. Komandas kapteinis nespēja atrast savu "īsto soli", kādam bumba aizripoja pa "reni", kādam vilka pa kreisi. Īsti nesaprazdami, kas viņiem traucē koncentrēties - vai nu tas bija pieguļošais "triko", kas Gatim itin labi piestāvēja, vai skaļās fanes no Kosmetoloģijas koledžas, rozā bruncīšos un augstos papēžos... Tā meklēdami iemeslus un "īsto soli", pēc pirmās spēles rezultātiem komanda ierindojās 9.vietā.

AK vadība, redzot pirmos rezultātus, degunus nenokāra. Turpināja turēt īkšķus kopā ar AK komandas faniem un ar skaļām ovācijām atbalstīja savus jauniešus. Baudīja pasākumu ar pilnu atdevi.

Fināla spēle beigusies, visi saguruši, arī mūsu koledžas komandas puiši. Rezultātu kopskats lēnām top. Pasākuma vadītāja Anna Saltikova, AK docente, kopā ar AK direktori Oksanu Lentjušenkovu skaita punktus un meklē Labākos spēlētājus. Uzmanīgi apkopojot visu komandu rezultātus, Anna S. nespēj saprast, kādēļ blakus sēdētāja Inese, AK lietvede, neizprotamu iemeslu dēļ gandrīz vai lec aiz sajūsmas.

Gali savilkti, rezultāti tiek rasti, te arī atklājas Ineses sajūsmas iemesls - MŪSU ZĒNI IEGŪST 3.VIETU! "Esmu ļoti gandarīta par 3.vietu. Priecājos, ka mums ir tik aktīvi un radoši jaunieši. Malači, ka saņēmās, izturēja un uzvarēja!" neslēpjot sajūsmu, saka AK direktore Oksana L.

Studenti, redzot kausu uz Studiju daļas letes, jūtas lepni un pateicīgi puišiem par šo balvu un sajūsmas mirkli. Sajūsmas mirklis ir tik garš cik pati spēle un ceļš līdz tai un vēl ilgāk!


aa


 

Alberta koledžas studenti skrien, lai ziedotu. 

Pirmie aktīvisti no Alberta koledžas jaunās programma "Izklaides industrijas vadība un producēšana" (KMP) studenti šogad 12.septembrī piedalījās labdarības skrējienā "Nike Riga Run 2010".
 
Dalībnieki Ralfs Kociņš, Dārta Balcere, Vivita Mālīte, Monta Eglīte ir ļoti apmierināti par padarīto, ieguldīto un sasniegto. Pasākumā piedalījās 117 komandas no visas Latvijas un Alberta koledžas  komanda iekļuva 59.vietā. Kā paši dalībnieki saka: "Tieši pa vidiņu!′′.
 
"Komandu savākt nebija grūti. Mūsu kurss ir ļoti draudzīgs un gatavi darboties," stāsta komandas dalībniece Dārta, "vajadzēja tikai pateikt, ka vajag piedalīties un uzreiz pieteicās." Dalībnieki ir ļoti pateicīgi par koledžas atsaucību, atbalsot šo skrējienu un viņus.
 
Koledžas vadība ir patīkami pārsteigti, ka pirmie aktīvisti ir uzradušies jau septembrī un cer, ka tādu kļūs ar vien vairāk un vairāk.

AA


Pasniedzēji zvēr nekavēt lekcijas!

Alberta koledža šoruden svinēja starptautisko Skolotāju dienu Rīgas zoodārzā un, kā jau koledžas tradīcijās pieņemts, tika organizēts Bruņinieku turnīrs jeb 1.kursa studentu iesvētības.

Studentu pūlis, kā uz piketu sarosījies, pie Rīgas zoodārza vārtiem gaidīja savu likteni –iesvētības. Nodomājuši, ka būs visādi brīnumi jāveic ar zvēriem, jājāj uz kamieļa, jākāpj pie tīģeriem krātiņā, sajutās mazliet atviegloti, uzzinot, ka jāpilda radošāki uzdevumi un jāstrādā vairāk ar "pelēkajām smadzeņu šūniņām".

Visas dienas garumā viņiem bija jāstaigā, jāskrien, jāmeklē, jātēlo, jādzejo un pat jākrīt ceļos. Tas viņus it nemaz nenogurdināja, visi kopīgā balsī vēl nodziedāja Alberta koledžas himnu.

Pasniedzējiem arī bija pienākumi šajā dienā, baudīt saulaino dienu, studentu radošumu, studējošo pašpārvaldes sagādātos pārsteigumus un, uz ceļiem tupot, zvērēt. Pasniedzēji svēti, roku uz sirds liekot, apsolījās nekavēt lekcijas, atvērt durvis koledžas direktorei, smaidīt lekcijas laikā, domāt gaišas un labas domas un vēl daudz ko citu. Lai apstiprinātu, ka tiešām viss tas tiks pildīts, parakstīja zvērestu. Zvērests tika svinīgi nodots koledžas direktorei.

Alberta koledžas vadība ir patīkami gandarīta, ka studentu acīs koledžas izglītība ir augsta vērtība un ka tieši šie studenti ir izvēlējušies studēt Alberta koledžā.
"Man patīk tas, ka tagad koledžā ir tik daudz jauniešu. Visu laiku ir kustība, rosība, darbošanās. Tādā sajūta, ka koledža ir pamodusies un sākas īstā dzīve! ar patīkamu sajūsmu saka Oksana Lentjušenkova, Alberta koledžas direktore.


http://foto.delfi.lv/album/63584/

 


 

Studenti meklē idejas Somijā!

Domā pats un mācies no kaimiņiem! Ar šādu devīzi Alberta koledžas studenti ir izstrādājuši projektu "Latvijai savus karuseļus!”. Projekts ir uzvarējis projektu konkursā un saņēmis Alberta koledžas finansējumu. Uzvarētāju komanda devās uz Somijas pilsētu Tamperi iepazīties ar Sarkanniemi atrakciju parku un smelties idejas mūsdienīga karuseļu parka izveidei Latvijā, kas būtu modernākais un grandiozākais Baltijā.

"Šis ir vairāk nekā pieredzes apmaiņas brauciens, tā ir virkne pozitīvu emociju – vesels pozitīvu emociju virpulis! Paldies mūsu skolai! Piepildās Alberta koledžas himnas vārdi – Tu mūs plašajā pasaulē ved!”.

Vairāk par projektu Studentu atskaitē:


Studenti sakārto Rīgu

Koledžas studenti ir nolēmuši pievienoties Lielajai Talkai un sestdienas rītu pavadīja palīdzot sakārtot skaisto Rīgas daļiņu - Mežaparku. Re, kas ir sanācis!

 


SNIEGAVĪRA DIENA

Alberta koledžas studenti un pasniedzēji nolēma nosvinēt ziemas pēdējas dienas un 28. februāri pasludināja par SNIEGAVĪRU DIENU. Sanākot kopā Vērmanes dārzā kopīgiem spēkiem tika sacelti 50 sniegavīri, katrs ar savu personību. Rezultātā Vērmaņparks pārvērtās par Sniegavīru parku, lielie un mazie bildējas ar jautriem sniegavīriem, kas tika ietērpti T-kreklos ar uzrakstiem: "Pasmaidi kopā ar Alberta koledžu!". Svētki par godu pēdējai ziemas dienai bija izdevušies!


Projekts “Common! Let’s vote!”

Eiropas fondi? Eiropas fondi! Par tiem tiek katru dienu runāts, bet kā tad tos īsti piesaistīt? Koledža ir atradusies brašo studentu komanda, kas aktīvi ķērās pie lietas un uzrakstīja paši savu projektu, iesniedza to ES programmā „Jaunatne darbībā” un saņēma finansējumu savas idejas realizēšanai. 

Projektu nosauca lepni„Common! Let’s vote!” (jeb „Ejam balsot!”), jo tas ir veltīts šogad tik aktuālai vēlēšanu tēmai. Projekta ietvaros aktīvisti ir braukuši uz četrām Latvijas [pilsētām - Valmieru, Dobeli, Liepāju un Rēzekni, lai kopā ar vietējiem skolniekiem un politiķiem izspēlētu vēlēšanu procesu.

Pēc projekta rezultātiem taps informatīvi-izglītojošā īsfilma, kas tiks nosūtīta un rādīta visās Latvijas skolās. Pārņemiet labo piemēru!

Vairāk info par projektu šeit.

Labdarības diena

Prieks ir jāvairo ne tikai Ziemassvētkos! Tā nolēma Alberta koledžas studenti un jaunajā gadā devās uz Baldoni, lai organizētu "Pasaku dienu" Baldones novada maznodrošinātiem bērniem. 

Savas durvis pasakai atvēra Baldones novada dome, kas sapulcināja 35 novada maznodrošināto ģimeņu bērnus. Kopā ar Sarkangalvīti un viņas draugiem - Rūķi, Pelīti, Vāveri, Zaķiem, Tīģeri, Pirātu un Indiāni bērni devās uz Pasaku skolu, lai atkārtotu skaitīšanu un reizināšanu, minētu mīklas, spēlētu dažādas spēles, kā arī izveidotu sev jaunu kostīmu - kāds pārvērtās par princesi, kāds par lauvu, kāds par pirātu.

Par centību visi saņēma dāvanas no Alberta koledžas, A/S "Laima" un A/S "Siera nams" speciāli uzšūtajos maisiņos ar bērnu iniciāļiem. Diena pagāja jautrā noskaņojumā un pie kopīgā galda grūti bija noticēt, ka drīz būs jādodas mājās.

Vairāk bilžu šeit


 

Ziemassvētku balle

Kā jauno gadu sagaidīsi, tā arī pavadīsi! Alberta koledžas studenti nolēma, ka nākamais gads būs pilns ar jautrību un jaunām iespējām, tāpēc centīgi pievērsās jautrās jaungada ballītes "VER SKAPI UZ CITU PASAULI" organizēšanai. Studējošo pašpārvaldes komanda sarūpēja jestru mūziku, ugunīgu priekšnesumu un dažnedažādas spēles visiem studentiem un pasniedzējiem. Ko lai saka, jautrība ne pa jokam!

Bildes no balles šeitMācāmies? Ekskursijā!

Mācīties var ne tikai klausoties lekcijas un lasot grāmatas, bet arī pārņemot citu pieredzi, piemēram, aizbraucot uz biznesa ideju inkubatoru. Tā nolēma arī Alberta koledžas vadība un organizēja studentiem mācību ekskursiju uz Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un biznesa inkubatoru. Dienas garumā jaunie uzņēmēji stāstīja studentiem par to, kā atrast kreatīvo ideju un veiksmīgi realizēt to, izveidojot savu biznesu. Atpakaļceļā visi kopā iegriezās arī Ventspils starptautiskajā radioastronomijas centrā, lai paskatītos "Irbenes lokatoru".


Pirmie BOULINGA TURNĪRĀ

Visi jau zina, Alberta koledžas komanda piedalījās Starpkoledžu boulinga turnīrā, kuru organizēja Latvijas koledžu asociācija. Bet ne visi zina, ka mūsu atbalstītāju komanda ir ieguvusi pirmo vietu! Tā kā atbalstītāji cītīgi vēroja savu komandu spēlēs, taču paši tajās nepiedalījās, tagad viņiem būs iespēja kārtīgi izspēlēties - turnīra atbalstītājs "Zelta Boulings" uzdāvināja labākajiem līdzjutējiem dāvanu kartes.


Alberta koledžai sava himna!

Pateicoties Alberta koledžas tradīciju glabātajai Annai, talantīgiem studentiem un koledžas draugiem, ir radīta un nu tiek celta gaismā Alberta koledžas himna! Himnas vārdus ir sacerējusi Alberta koledžas studente Monta Meijere, mūziku - koledžas draugs, profesionāls komponists Vadims Petrovs. Himnu iedziedāt palīdzēja studenti Līga Zumvalte un Edgars Spura, kā arī AK Studiju daļas vadītāja Sanita Augustova. Liels paldies visiem, kuri piedalījās!


Eksāmens? Radošums!

Mēs visi esam pieraduši pie klusuma un saspringuma eksāmena laikā. Taču Alberta koledžā pat eksāmeni mēdz būt interesanti un radoši! Viens no spilgtiem piemēriem – noslēguma darbu prezentācijas studiju kursā "Mārketinga plānošana”.

Lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenu studentiem bija jāizstrādā reālas mārketinga idejas četriem Latvijas uzņēmumiem un tirdzniecības zīmoliem un tās jāprezentē šo uzņēmumu mārketinga speciālistiem!

Rezultātā tapa mārketinga plāni dzirkstošajam vīnam "Torley”, izdevniecībai "Dienas Bizness”, sieviešu parfimērijas līnijai "Charmantelle” un apmācību kompānijai "Baltijas Biznesa Skola”. Prieks bija abpusējs – uzņēmumiem par idejām, studentiem par iegūtām balvām! 


Jubileja Albatrosam!

Alberta koledžas avīzei "Albatross" ir iznācis jau 10. - jubilejas numurs! Un, kā jau jubilejā pienākas, avīzes aktīvisti atskatījās uz visu padarītu, attēlojot to karikatūrās:
 1. Dzimst ideja (kariģēti "Albatrosa" vecāki: Velta Mazūre un žurnālistikas pasniedzējs Viktors Daugmalis, mulsi slēpjoties vētras putna - Albatrosa paspārnē).
 2. Pirmais metiens (Attēlota "Albatrosa" kāre pēc saules gaismas, viņam piedzimstot un ar asi ziņkārīgo knābi pārsitot olas čaumalu. Mazo putnēnu sargā avīzes pirmā redaktore Ilze Suškova un vietniece Elīna Gaile).
 3. Mācāmies lidot! (Vizualizēts avīzes šābrīža modelis. Komandas maiņa (tagadējā redaktore Anita Brokāne un vietniece Maija Melniece - Podniece). Albatross kā pusaudzis jau vicinās ar spārniem un ir gatavs ieknābt ar kādu ironisku piezīmi, taču galvu vēl rotā dažas bērnības pūkas un pa retai pumpai uz sejas. Avīze ir vēl procesā un gatava attīstīties).

Alberta koledžas studentu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vesalius koledžu Briselē

Projektu vadības lekciju kursa beigu eksāmens bija sagatavot projektu par pieredzes apmaiņas braucienu uz kādu no Eiropas Savienības koledžām, ko Alberta koledža pilnībā sponsorētu.

Mūsu projekta komanda izvēlējās Beļģiju gan dēļ tās garšīgās šokolādes, gan dēļ alus šķirnu daudzuma, gan arī tās labas izglītības sistēmas dēļ.

Vesalius koledžu izvēlējāmies tāpēc, ka tajā ir komunikācijas studiju programma, kas atbilst mūsu Sabiedrisko attiecību programmai.

Mūsu mērķi bija iepazīties ar Vesalius koledžas pārstāvjiem, dalīties studēšanas pieredzē un nodibināt kontaktus turpmākai sadarbībai.


Studenti iepazīst Lietuvas koledžu!

Kā jau ziņojām, rudenī Alberta koledžā ir norisinājies visnotaļ interesants projektu konkurss "Iepazīšanās brauciens uz citu ES valsts koledžu", kura ietvaros studenti rakstīja projektu pieteikumus, izvēlējoties vienu ES valsts koledžu, ar kuru viņi vēlētos iepazīties. 

Uzvarēja divas komandas, kurām Alberta koledža uzņēmās pilnībā apmaksāt pieredzes apmaiņas braucienus. Viena komanda brauks uz Briseli (Beļģija), savukārt, otrā jau ir atgriezusies no Klaipēdas (Lietuva), kāda tad bija mūsu studentu vizīte?

Šī brauciena mērķis bija nodibināt draudzīgus kontaktus ar Vakarų Lietuvos Verslo Kolegijoje (West Lithuania Business College, Klaipēda, Lietuva). Mūsu studenti satikās ar koledžas administrāciju, iepazina piedāvātās studiju programmas, uzzināja vairāk par Studiju daļas darbu, kā arī pārrunāja studentu apmaiņas iespējas. 

Un, protams, Alberta koledžas delegāti satika Vakarų Lietuvos Verslo Kolegijoje studentus, un varēja padalīties iespaidos par studijām Latvijā un Lietuvā, ka arī par studentu dzīves aktivitātēm un tradīcijām kaimiņvalstīs. Brauciens izvērtās bagāts ar jauniem iespaidiem un noderīgu informāciju! 

Gaidīsim arī otras komandas atgriešanos no Briseles, lai uzzinātu, kā viņiem gāja ES koledžu iepazīšana!

Gadskārtēja izstāde "SKOLA 2009"

Neskatoties uz ekonomisko lejupslīdi, izstādes SKOLA 2009 apmeklētāji arī šogad izrādīja lielu interesi par izglītību.

Alberta koledža izstādē prezentēja 6 mūsdienīgas mācību programmas, katrai no kurām tika veltīts buklets ar detalizētu programmu aprakstu, studentu bildēm un mūsu profesionālajiem jokiem. Pateicoties aktīvam pasniedzēju un studentu darbam izstādē, topošie studenti saņēma pilnīgu informāciju par mācību procesu, priekšmetiem un iegūstamo kvalifikāciju. 

P.S. Mēs ceram, ka jaunie studenti atradīs savu izglītības ceļu Alberta koledžā, jo pie mums ir patiesi visforšākie učuki!


 

Alberta koledžas avīze „Albatross"

Pateicoties sabiedrisko attiecību programmas studentu entuziasmam, pie Alberta koledžas logiem ir atlidojis "Albatross" - pašiem savs ikmēneša laikraksts. Albatross iziet medībās, un viņa vērīgā acs uzlūko katru studentu un pasniedzēju, atspoguļojot viņu viedokli dažādos jautājumos. Viss tiek piefiksēts, pat pikantas detaļas! Albatrosa "gardums" ir unikālas intervijas ar pasniedzējiem. Albatross mielo acis izvērstās foto reportāžās un "ieknābj" studentam neparedzamā brīdī ar mēneša jautājumu. Koledžas avīze - tā ir vieta, kur tiekas studijas ar katra ikdienu – nopietnais savienojumā ar veselīgu humoru: aktualitātes, intervijas, aptaujas un anekdotes – tas viss ir lasāms mūsu laikrakstā.

 


Studenti sadraudzējas ar centra „Pārgauja" bērniem!

Alberta koledžas Ziemassvētku labdarības projekta ietvaros studenti pavadīja vienu dienu ar Valmieras rajona bērnu un ģimenes centra "Pārgauja" bērniem, kopā priecājoties par ziemu slēpošanas centrā "Baiļi". Diena pagāja jautrā noskaņojumā – gan mazie, gan lielie atrada sev nodarbi: kamēr vieni apguva kalnu slēpošanas meistarību, otri devās šļūkt ar kamerām. Tad visus gaidīja siltas pusdienas un pārsteiguma pārgājiens mežā ar dažādām spēlēm un sacensībām. Vakars noslēdzās lielā teltī ar sarunām, saldumiem un kopīgu sildīšanos pie ugunskura. Šķirties negribējās...

 


Studenti radoši darbojas

Daži Alberta koledžas studenti jau ir slaveni ar savam radošām idejām! Un tas tika vēlreiz pierādīts mājasdarbu prezentācijā studiju kursā "Reklāmas teorija un prakse".

Studiju kursa ietvaros studentiem komandās vajadzēja izgudrot dažāda veida reklāmas Alberta koledžai. Vieni taisīja televīzijas un interneta reklāmu, citi radio-rullīšus un vizuālo reklāmu. Idejas bija visdažādākās – katrs koledžu redz savādāk, no sava skatu punkta.

Uz gala darbu prezentāciju studenti uzaicināja arī koledžas direktori Oksanu Lentjušenkovu. "Darbi bija patiešam interesanti un daudzsološi," – komentē direktore, – „ļoti iespējams, ka viens no studentu piedāvātajiem risinājumiem – interneta baneris "Visforšākie učuki – pie mums!" – kļūs par pamatu Alberta koledžas reklāmas kampaņai 2009.gadā. Visi ir malači!”

 


Studenti ieskaņo reklāmu :)

Alberta koledžas studenti aktīvi piedalījās koledžas reklāmas kampaņā un ieskaņoja radio rullīti „Es būšu". Radio rullīti var paklausīties šeit:


Pirmā vieta Pilsoniskās žurnālistikas konkursā!

Armands Kalniņš (Sabiedrisko attiecību programma, 1.kurss) ir ieguvis pirmo vietu Pilsoniskās žurnālistikas konkursā. Konkursam tika pieteikts viņa raksts par politiskās reklāmas kontroli – "Nauda + reklāma = vara", ko žūrija atzina par labāko nominācijā „Politika un ekonomika". Armanda Kalniņa rakstu "Nauda + reklāma = vara" lasiet: http://www.tribine.lv/articles/4269/1

 


Studenti piedalās fotosesijā

Kas ir koledžas sejas? Protams, ka tās studenti! Pēc daudzu stundu garas fotosesijas rezultāts ir sasniegts - gan mājaslapā, gan visos koledžas prezentācijas materiālos bildēs ir redzami mūsu studenti!

 


Studenti rada Alberta koledžas reklāmu

Alberta koledžas studenti radīja (izgudroja un ierakstīja) Alberta koledžas radio reklāmu. Paskatieties uz studentu sejām, kuru balsis Jūs dzirdat... Paskatieties! 


Alberta koledžas studenti piedalās "Dinamiskās Domas Darbnīcā"

Koledžas Sabiedrisko attiecību programmas studenti aktīvi piedalījās sabiedrisko attiecību nometnē „Dinamiskās Domas Darbnīca", kuru reizi gadā rīko Biznesa augstskola Turība. Trīs dienu laikā studenti papildināja savas prasmes un zināšanas gan aktīvi darbojoties komandās, izstrādājot nometnes sponsoriem sabiedrisko attiecību kampaņas un prezentējot savu augstskolu, gan klausoties profesionāļu un praktiķu lekcijas.

VAKANCE ESF PROJEKTĀ

28.06.2024.

ESF projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” vakance ASISTENTS (izglītības jomā), profesijas kods: 2310 01.. Alberta koledža aicina pilna laika studējošos, vecumā no 18 līdz...

DARBA LAIKS NO 1.07.

27.06.2024.

Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām vasaras periodā no 1. jūlija līdz 1. septembrim:. Pirmdien: plkst. 10.00-18.00. Otrdien: plkst. 10.00-18.00. Trešdien: plkst....

IZMAIŅAS DARBA LAIKĀ

19.06.2024.

Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām jūnija izskaņā:. 22.06. Alberta koledža slēgta!. 25.06. plkst. 10.00-18.00. 26.06. plkst. 14.00-18.00. 27.06. plkst. 10.00-18.00....

AKTIVITĀTES JŪNIJĀ

28.05.2024.

01.06.2024.. Tiešsaistes lekcija "International Knowledge Day". 07.06.2024.. Tiešsaistes semināru cikls “Supervīzija izaugsmei un attīstībai” 4. daļa.

"RIMI" RĪGAS MARATONS

27.05.2024.

Veselā miesā vesels gars!. Ikgadējā “Rimi” Rīgas maratonā piedalījās arī Alberta koledžas studenti, kuri, apvienojot skriešanu ar pozitīvām emocijām, ieguva enerģijas lādiņu studijām!....

SPORTA SPĒLES 2024

10.05.2024.

Vai esi savā kalendārā jau atzīmējis 1. un 2. jūniju kā pasākuma “Sporta spēles 2024” norises dienas?. Tevi sagaida sacensības starp komandām dažādās disciplīnās, lieliska ballīte DJ pavadībā...

AKTIVITĀTES MAIJĀ

13.03.2024.

07.05.2024.. Tiešsaistes semināru cikls “Supervīzija izaugsmei un attīstībai” 2. daļa. 14.05.2024.. Ekskursija “Radošā talka apvienībā “Apeirons””....

DARBA LAIKS LIELDIENĀS

21.03.2024.

Tuvojoties Lieldienām, Alberta koledžas Studiju daļa informē par darba laika izmaiņām svētku nedēļā:. 28.03. darba laiks 9.30-19.00;. 29.03.–01.04. Alberta koledža slēgta!. Priecīgas un raibas...

AKTIVITĀTES APRĪLĪ

19.01.2024.

02.04.2024.. E-vieslekcija “Loģistikas prasības e-komercijā”. 09.04.2024.. Vieslekcija „Digitālie palīgi profesionālajai valodai”. 11.04.2024.. E-vieslekcija “HR...

Uzdot jautājumu

 

Sīkdatnes

 
Sazinies ar mums