PIEŠĶIRTAS "INNOWATE" STIPENDIJAS
Jau otro semestri Alberta koledžas programmas “Datorspēļu izstrāde un attīstība” studējošajiem tika pasniegtas SIA “innoWate” stipendijas. Šajā semestrī tika piešķirtas sešas stipendijas.
Stipendijas saņēma programmas I kursa pilna laika studējošie Normunds Vīksna, Ēriks Līsmanis un Laura Cankova un nepilna laika studējošā Zane Siksna. Stipendijas jau otro reizi saņēma II kursa pilna laika studējošie Lauris Brāzma un Māris Mežpaps.
Pilna laika studējošajiem stipendijas apjoms ir 840 eiro, un nepilna laika studējošajiem 660 eiro. Stipendija tika piešķirta pavasara semestrim un to administrēšanu veic Vītolu Fonds. Stipendiju pretendentus vērtēja Alberta koledžas pārstāvji, SIA "innoWate" pārstāvis, Latvijas spēļu izstrādātāju asociācijas vadītājs un Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja.
Kā atzīmēja studiju programmas “Datorspēļu izstrāde un attīstība” direktors Kaspars Šteinbergs, ka “rudens semestrī bija tikai divi pretendenti uz četrām stipendijām, bet šajā semestrī jau desmit pretendenti uz sešām vietām, kas liecina, ka stipendijas piešķirtas tiešām izcilākajiem programmas studējošajiem”.
Alberta koledžas direktore Vita Stiģe-Škuškovnika novēlēja stipendijas saņēmējiem rādīt priekšzīmi un iedvesmot pārējos studentus, kā arī nest Alberta koledžas un programmas vārdu pasaulē. Tāpat Alberta koledžas vārdā direktore izsaka pateicību SIA "innoWate" un Anatolijam Ropotovam personīgi par atbalstu stipendijas izveidē.
Alberta koledžā studiju programma “Datorspēļu izstrāde un attīstība” tiek īstenota kopš 2012. gada un tās studenti un absolventi ir aktīvi dažādu spēļu izstrādes pasākumu dalībnieki, kā arī pieprasīti speciālisti datorspēļu izstrādes uzņēmumos.
SIA "innoWate" ir viena no lielākajām neatkarīgajām spēļu izstrādes studijām Baltijas valstīs, kas atrodas Rīgā, Latvijā. To izveidoja "Game Insight" vadītājs Anatolijs Ropotovs. Studija veido spēles kopš 2009. gada (kā daļa no "Game Insight" kopš 2011. gada) un savu darbību balsta uzņēmuma nosaukumā, nemitīgi ieviešot inovatīvas idejas un tehnoloģijas