AK TURPINA VIZĪTI KAZAHSTĀNĀ

Alberta koledžas mācībspēki turpina pieredzes apmaiņu Kazahstānā
Alberta koledžas direktore Vita Stiģe-Škuškovnika un mācībspēki - Erasmus koordinatore un IT studiju programmas direktore Olga Čivžele, kā arī IT studiju programmas docents Agnis Škuškovniks devušies pieredzes apmaiņas vizītē uz Eirāzijas Nacionālo Ļ. Gumiļova vārdā nosaukto universitāti (ENU).
Agnis Škuškovniks nolasīja lekciju IT studentiem un docētājiem “Galda spēles un IT tehnoloģijas”. To apmeklēja bakalaura un maģistra studiju programmas studenti, kā arī daži docētāji, un klausītājos priekšlasījuma tēma izraisīja ļoti lielu interesi.
"Lekcijas laikā iepazīstināju klausītājus ar galda spēļu lomu datorspēļu algoritmu un sižetu izstrādē un tehnoloģiju ienākšanas veidiem šajā klasiskajā nozarē," stāsta A. Škuškovniks. Tika runāts par tehnoloģisko progresu un tā nozīmi dažādās dzīves un kultūras sfērās. "Studenti strādāja patstāvīgi, lai konkrētās spēles mehānikai piemērotu radošu sižetu, tāpat arī diskutējām par stratēģijas un taktikas atšķirībām un nozīmi. Ar universitātes mācībspēkiem pārrunājām nākotnes sadarbības iespējas papildinātās un virtuālās realitātes risinājumu izmantošanā spēļu digitalizēšanai," atklāj IT studiju programmas docents.
Savukārt Vita Stiģe-Škuškovnika un Olga Čivžele tikās ar Starptautiskā departamenta pārstāvēm, lai apspriestu īstenotā Erasmus+ kopprojekta gaitu un analizētu tā līdzšinējos rezultātus, kas izpaužas kā studentu pētījumi un rezultātu publicēšana abu mācību iestāžu studentu konferencēs, docētāju mobilitātes un vieslekcijas gan klātienē, gan e-vidē, docētāju zinātniskā sadarbība. "Tāpat tika organizēta plaša ekskursija Gumiļova universitātē, apskatot dažādas fakultātes, bibliotēku, Gumiļova muzeju un rakstības muzeju. Noslēgumā notika neformālas sarunas un pastaiga Astanas pilsētā," par paveikto un redzēto stāsta koledžas direktore.
Alberta koledža ar Eirāzijas Nacionālo universitāti sadarbojas jau otro gadu (kopš 2016. gada jūnija), īstenojot Erasmus+ projektu "Personu mobilitāte starp programmas valstīm un partnervalstīm augstākās izglītības sektorā". Sadarbība notiek galvenokārt trīs līdzīgu studiju programmu - tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju un sabiedrisko attiecību - ietvaros. Projektā ir ietverti regulāri savstarpēji pieredzes apmaiņas braucieni, kuru laikā tiek lasītas vieslekcijas, apmeklētas konferences un semināri, kā arī īstenotas citas aktivitātes.