ENERĢIJAS SPĒLE
Alberta koledžas studentu izstrādāta spēle izglītos par efektīvu energoapgādi pilsētā
24. janvārī plkst. 17.30 Alberta koledžā, Skolas ielā 22, 23. auditorijā notiks publiska koledžas studentu izstrādātās "Enerģijas spēles" prezentācija. Spēles galvenais mērķis ir izglītot par efektīvas elektroapgādes un siltumapgādes plānošanu un nodrošināšanu pilsētas mikrorajona līmenī, spēles fokusā ir reāla Rīgas pilsētas apkaime - Skanste, kas patlaban aktīvi attīstās. Spēles izstrādātāji pastastīs par spēles konceptu, izstrādes procesu un problēmām, ar kurām viņi saskārās, veidojot spēli, un kā tās atrisinātas. Tāpat klātesošie uzzinās par atšķirībām starp UI (user interface) uz PC(datora) un skārienjūtīgās ierīces, kā arī pieredzi un problēmām, savietojot 3d grafikas programmu Blender ar Unity dzini. Pēc prezentācijas varēs izmēģināt spēli gan uz PC, gan skārienjutīgās ierīces.
“Enerģijas spēles” spēlētājs ir apkaimes attīstītāja lomā, un viņa uzdevums ir pirkt zemesgabalus, celt jaunas ēkas, apgādāt tos ar elektrību un apkuri un īzīrēt. Spēles ekonomiskais modelis ir daļēji balstīts uz patiesām izmaksām, līdz ar to spēli iespējams pielietot arī reālu nākotnes attīstības scenāriju izpētei. Tiek piedāvātas gan tradicionālas energoapgādes iekārtas, gan arī inovatīvas, turklāt par katras iekārtas plusiem un mīnusiem, ka arī izmaksām, tiek sniegts pārskats. Papildus primārajam mērķim, spēle attīsta stratēģisko domāšanu, jo spēlētājam ir jāizvertē investīcijas nekustamajā īpašumā un tā energoapgādē ilgtermiņā.
Spēle ir domāta 10.-12. klašu skolēniem, 1.-4. kursa inžinierzinātņu studentiem, kā arī citiem interesentiem, piemēram, pašvaldības darbiniekiem, kuri nespecializējas energoapgādē, bet ikdienā ar to saskaras.
"Energy Game" ir izstrādāta Unity spēļu dzinī, un tās grafiskie elementi ir veidoti Blender un Adobe Illustrator 3d un 2d programmatūrās. Spēli izstrādājuši Alberta koledžas studenti Emīls Terjavjainens, Ģirts Upītis, Liene Veršūne, Māris Lenšs, Normunds Budevičs, ka arī Tallinas Tehniskās universitātes doktorante Viktorija Priļenska un Rīgas Tehniskās univestitātes doktorants Maksims Feofilovs. Izstrādātāju komandai palīdzēja Aleksandrs Papiševs un Arnis Lielturks.
Prezentāciju aicināti apmeklēt visi interesenti!