Jūsu e-pasta adrese


Parole (Jūsu līguma Nr.)


ERASMUS+ PROGRAMMA

Mūžizglītības programma Erasmus+ ir starptautiska studiju apmaiņas programma augstākajā izglītībā, kuras mērķis ir uzlabot augstākās izglītības kvalitāti un piešķirt tai Eiropas dimensiju, veicot studējošo un docētāju apmaiņu un citas starptautiskas starpaugstskolu sadarbības aktivitātes. Programma attiecas uz visām studiju programmām, kā arī uz visiem augstākās izglītības līmeņiem.

Vairāk informācijas:

Programmas ERASMUS+ vadlīnijas

 

2021. gadā Alberta koledžai tika piešķirta Erasmus+ harta augstākajā izglītībā (ECHE), kas nodrošina koledžai iespēju piedalīties visās Erasmus+ aktivitātēs līdz 2027.  gadam. Hartā ir noteikti pamatprincipi, kas jāievēro, īstenojot Erasmus+ programmas aktivitātes. Alberta koledža ir aktīvi piedalījusies Erasmus+ programmā arī iepriekš, un tagad turpina starptautiskās aktivitātes gan jaunajā programmā, gan ārpus tās. 

 

Kontaktinformācija:

Erasmus+ programmas koordinators
Veronika Beluza
E-pasts: erasmus@alberta-koledza.lv

STUDENTI studiju mobilitāte

GALVENĀ INFORMĀCIJA

NOSACĪJUMI

  • Studiju mobilitātes laikā studentam jābūt vismaz otrā kursa studentam;
  • Studentiem nedrīkst būt studiju parādu un/vai nenokārtotu finanšu saistību ar Alberta koledžu;
  • Ārzemju universitātei ir jābūt noslēgtam līgumam ar Alberta koledžu (sk. Alberta koledžas Erasmus+ sadarbības partneri).


ILGUMS

Studiju mobilitāte var ilgt no 3 mēnešiem (jeb viens akadēmiskais kurss, jeb trimestris) līdz vienam studiju semestrim (5-6 mēneši). Studiju mobilitātes ilgumam var būt ierobežojumi, kas ir saistīti ar koledžai pieejamo finansējumu katrā konkrētā studiju gadā.

Viens un tas pats students var piedalīties vairākos mobilitātes periodos, kas kopumā nepārsniedz 12 mēnešus vienā studiju ciklā, neatkarīgi no mobilitātes pasākumu skaita un veida.

Konkurss Erasmus+ mobilitātēm notiek divas reizes gadā: oktobrī – mobilitātem pavasara semestrī un martā – mobilitātēm rudens semestrī.

Uzņemošajā valstī pavadītā ERASMUS+ perioda akadēmisko atzīšanu nodrošina Eiropas kredītpunktu pārneses sistēma (ECTS). Viens Latvijas kredītpunkts ir 1.5 ECTS, t.i. 40 studenta darba stundas. Studenta vidējā mācību gada slodze ir 40 kredītpunktu jeb 60 ECTS. 1 semestrī – 20 kredītpunktu jeb 30 ECTS.

Par mācībām studentam partneraugstskolā nav jāmaksā, bet šajā laika periodā ir jāmaksā līgumā noteiktā studiju maksa Alberta koledžai.

Studentiem jāatceras, ka koledžas semestra studiju darbi ir jākārto uz vietas pirms vai pēc atgriešanās, bet bez papildus samaksas.


MOBILITĀTES SOĻI

PIRMS MOBILITĀTES

Pieteikums:


Ja Erasmus+ komisija ir apstiprinājusi Tavu dalību
:

  • Aizpildi Learning Agreement for Studies “Before the Mobility” daļu;
  • OLS (Online Linguistic Support) valodas tests (uzaicinājums atnāks uz e-pastu).


Pirms mobilitātes sākuma Students un Alberta koledža paraksta finansējuma līgumus par Erasmus+ grantu studijām.

 

MOBILITĀTES LAIKĀ

Gadījumā, ja ir nepieciešams mainīt kādus no izvēlētājiem kursiem (Learning Agreement “Before the Mobility” part Table A):


Jāņem vērā, ka dokumentam jābūt parakstītam gan no Alberta koledžas puses, gan uzņemošai universitātei ne vēlāk, ka vienu mēnesi pēc mobilitātes perioda sākuma!

 

PĒC MOBILITĀTES

Dokumenti no uzņemošās universitātes:

  • Learning agreement for Studies “After the Mobility” daļa;
  • Sekmju izraksts (Transcript of Records) ar visiem studiju kursiem, nopelnītajiem kredītpunktiem un atzīmēm (studiju kursiem jābūt tādiem pašiem kā ir rakstīts Learning Agreement “Before the Mobilty” un “During the Moblity” daļā);
  • Sertifikāts (apliecinājums) ar precīziem mobilitātes datumiem.


Datumiem jābūt vienādiem ar tiem, kas ir noradīti Finansējuma līgumos
!


Pēc mobilitātes beigām dalībniekam jāiesniedz:

STUDENTI prakses mobilitāte

GALVENĀ INFORMĀCIJA

NOSACĪJUMI

  • Studiju mobilitātes laikā studentam jābūt vismaz pirmā kursa otrā semestra studentam;
  • Studentiem nedrīkst būt studiju parādu un/vai nenokārtotu finanšu saistību ar Alberta koledžu;
  • Iespēju robežās studiju praksei ir jābūt iekļautai studiju programmā;
  • Uzņemošā organizācija var būt jebkura publiska vai privāta organizācija, kas aktīvi darbojas darba tirgū vai izglītības, apmācības un jaunatnes jomās kādā no ES valstīm (izņemot Latviju);


ILGUMS

Studiju prakses periods – 2 – 12 mēneši, t.sk. viena gada laikā pēc studenta studiju programmas beigšanas. Prakses mobilitātes ilgumam var būt ierobežojumi, kas ir saistīti ar koledžai pieejamo finansējumu katrā konkrētā studiju gadā.

Viens un tas pats students var piedalīties vairākos mobilitātes periodos, kas kopumā nepārsniedz 12 mēnešus vienā studiju ciklā, neatkarīgi no mobilitātes pasākumu skaita un veida.

Nesenie koledžas absolventi var stažēties Erasmus+ prakses mobilitātes ietvaros. Dalībai neseno absolventu prakses mobilitātē studentus atlasa pēdējā studiju gadā, un viņiem ir jāīsteno un jāpabeidz stažēšanās ārvalstīs viena gada laikā pēc diploma saņemšanas.

Konkurss Erasmus+ mobilitātēm notiek divas reizes gadā: oktobrī – mobilitātem pavasara semestrī un martā – mobilitātēm rudens semestrī.


MOBILITĀTES SOĻI

PIRMS MOBILITĀTES

Pieteikums:


Ja Erasmus+ komisija ir apstiprinājusi Tavu dalību
:

  • Aizpildi Learning Agreement for Traineeship “Before the Mobility” daļu;
  • OLS (Online Linguistic Support) tests (uzaicinājums atnāks uz e-pastu)


Pirms mobilitātes sākuma Students un Alberta koledža paraksta finansējuma līgumus par Erasmus+ grantu praksēm.


MOBILITĀTES LAIKĀ

Ja ir veiktas izmaiņas prakses ilgumā, uzdevumos vai rezultātos:


Jāņem vērā, ka dokumentam jābūt parakstītam gan no Alberta koledžas puses, gan prakses vietas puses ne vēlāk, ka vienu mēnesi pēc mobilitātes perioda sākuma
!

 

PĒC MOBILITĀTES

Dokumenti no uzņemošās organizācijas:


Datumiem jābūt vienādiem ar tiem, kas ir noradīti Finansējuma līgumos!

 

Pēc mobilitātes dalībniekam jāiesniedz:

DOCĒTĀJI / DARBINIEKI

DOCETĀJI docēšanas mobilitāte

Akadēmiskā personāla mobilitāte – iespējas akadēmiskajam personālam vai uzaicinātajam personālam no uzņēmumiem vadīt nodarbības partneraugstskolā;


DARBINIEKI mācību mobilitāte

Personāla pieredzes apmaiņa – augstskolu personāla profesionālās pilnveides pasākumi (izņemot konferences) un darba vērošanas aktivitātes partneraugstskolā vai jebkurā citā atbilstošā institūcijā ārvalstīs;

ILGUMS

Mobilitātes ilgums: 2 dienas – 2 mēneši, neskaitot ceļa dienas. Mobilitātes ilgumam var tikt noteikti ierobežojumi atkarībā no Alberta koledžai piešķirtā finansējuma katrā konkrētā studiju gadā.

Akadēmiskā personāla mobilitātē ir jānodrošina vismaz 8 akadēmiskās stundas 1 nedēļas laikā (vai jebkurā mazākā mobilitātes periodā).

MOBILITĀTES SOĻI

PIRMS MOBILITĀTES

Lai pieteiktos Erasmus+ docētāju/darbinieku mobilitātei, ir jāsazinās ar Erasmus+ koordinatoru (erasmus@alberta-koledza.lv).

Lai brauktu docēšanas mobilitātē, ir jāpārliecinās, ka Alberta koledža ir noslēgusi sadarbības līgumu ar uzņemošo universitāti (sk. Alberta koledžas Erasmus+ sadarbības partneri)!

Pēc pieteikuma apstiprināšanas, ir jāiesniedz Alberta koledžas Erasmus+ koordinatoram apstiprinājuma vēstule (oficiāla vēstule vai apstiprinājuma e-pasts) no uzņemošās universitātes/organizācijas ar precīziem mobilitātes datumiem.

Pirms mobilitātes, programmas dalībnieks, Alberta koledža un uzņemošā universitāte/organizācija paraksta Mobility Agreement dokumentu Docēšanai vai Mācībām. Šis dokuments apraksta dalībnieka mobilitātes mērķi, tiesības un pienākumus, kā arī to, kā tiks atzīts mācību/docēšanas periods.

Pirms mobilitātes sākuma docētājs/darbinieks un Alberta koledža paraksta finansējuma līgumus par Erasmus+ grantu personāla mācību/docēšanas mobilitātēm.

 

PĒC MOBILITĀTES

Ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc Erasmus+ mobilitātes beigām, programmas dalībniekam jāiesniedz Erasmus+ koordinatoram sekojošie dokumenti (ja bija iesniegti pirms mobilitātes, otro reizi iesniegt nevajag):

ERASMUS+ personām ar ierobežotām iespējām

Alberta Koledža piešķir papildus EK finansējumu studentiem ar ierobežotām iespējām.

Erasmus+ programmas viena no prioritātēm ir iekļaušanas un dažādības veicināšana, kas paredz vienlīdzīgas iespējas visiem.

Alberta koledžas mērķis ir novērst šķēršļus, ar kuriem saskaras dalībnieki ar ierobežotām iespējām, tāpēc, lai veicinātu šādu dalībnieku iekļaušanos Erasmus+ studiju un prakšu mobilitātēs ārvalstīs, Alberta koledža piešķir papildus EK finansējumu šādām studentu grupām:

Studentiem ar invaliditāti (fiziski, garīgi, intelektuāli vai maņu traucējumi); 

Studentiem ar sociāliem šķēršļiem: 

  • studenti no daudzbērnu ģimenes (vismaz 3 bērni ģimenē); 
  • bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai; 
  • studenti, kura ģimenei, ar kuru viņam ir nedalīta saimniecība, uz stipendiju konkursa norises dienu piešķirts trūcīgas ģimenes statuss. 

Studentiem ar ierobežotām iespējām, iesniedzot pieteikuma anketu studiju vai prakšu mobilitātēm ārvalstīs, jāiesniedz apliecinoši dokumenti, kas pierāda piederību kādai no augstāk minētai grupai.

Saskaņā ar vienotu EK likmi finansējuma piešķiršanai, studentiem, kuri iesnieguši apliecinošus dokumentus, papildus tiek piešķirta stipendija 250 EUR/ mēnesī (attiecas tikai uz ilgtermiņa studentu mobilitāti: 2-12 mēneši).

 

Pamatojums: Alberta koledžas direktores v.i. Vita Vežanova 01.06.2022. rīkojums Nr. 8-7/2022-02

 

 

DZIMUMBALLE 2024

13.03.2024.

Gribi redzēt sevi 3D? . Gaidītākā balle – "DZIMUMBALLE". Vai esi gatavs skaļi dziedāt līdzi MAUKU SENCIM un turpināt nakts ritmus uz deju grīdas pie DJ GUSTA? Jo tas nav viss, kas Tevi sagaida.......

SVEICAM KOLĒĢES!

07.03.2024.

Saskaņā ar grozījumiem Profesionālās izglītības likumā, 2024. gada 27. februārī Alberta koledžas kopsapulcē tika ievēlēti Alberta koledžas domes locekļi.. 2024. gada 6. martā notika pirmā domes sēde,...

IZMAIŅAS DARBA LAIKĀ

01.03.2024.

Pateicoties brīnišķīgiem svētkiem, 8. martā koledžas darba laiks ir 9:30-13:00.. Sveicam mūsu burvīgas sievietes!❤️.

AKTIVITĀTES MARTĀ

23.02.2024.

18.03.2024.. E-vieslekcija “Modern software development technologies”. 18.03.2024.. E-vieslekcija “Vai drīkst teikt "balstīties uz likumu": kāpēc latviešiem ir svarīgas diskusijas...

AKTIVITĀTES APRĪLĪ

19.01.2024.

09.04.2024.. Vieslekcija „Digitālie palīgi profesionālajai valodai”. 15.04.2024.. E-vieslekcija „Cilvēkresursu vadības tehnoloģijas un procesu digitalizācija” 1. daļa. 22.04.2024.....

AKTIVITĀTES MAIJĀ

13.03.2024.

14.05.2024.. Ekskursija “Radošā talka apvienībā “Apeirons””.

TIKŠANĀS AR PAŠPĀRVALDI

23.02.2024.

Tikšanās ar pašpārvaldes priekšsēdētāju Elizabeti Vasiļevsku, iepazīšanās ar studējošo pašpārvaldi, jautājumi un atbildes - tiekamies!. Kad? 26.Februārī plkst.18.15.....

VĒLĒŠANĀS REZULTĀTI

29.01.2024.

#akizglitiba #studegudri. Par studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāju ievēlēta studiju programmas “Sabiedriskas attiecības” 2. kursa studente Elizabete Vasiļevska.. Viņa...

AKTIVITĀTES FEBRUĀRĪ

26.01.2024.

01.02.2024.. Vieslekcija “Sagatavošanās valsts pārbaudījumam. Grāmatvedība”. 01.02.2024.. Vieslekcija “Sagatavošanās valsts pārbaudījumam. Cilvēkresursu vadība”....

Uzdot jautājumu

 

Sazinies ar mums