Jūsu e-pasta adrese


Parole (Jūsu līguma Nr.)


PAR KOLEDŽU

Alberta koledža ir dibināta 2001.gadā, kad Rīga svinēja savu 800-gadu jubileju, un tika nosaukta par godu bīskapam Albertam, pirmās skolas Rīgā dibinātājam. Vairāk par vēsturi. Šodien Alberta koledža ir viena no pieredzes bagātākajām un straujāk augošajām koledžām Latvijā.

Misija. Vērtības. Mērķi.

Misija:

Veidot studentos spēju būt sociāli aktīviem, atbildīgiem, vēlmi tālākizglītoties, attīstīt studentos izpratni par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, radot jaunas darba vietas, piedāvāt darba tirgum talantīgus un radošus speciālistus biznesā un kultūrā.

Vērtības:

 • Iespēja
 • Profesionalitāte
 • Atvērtība
 • Sadarbība
 • Atbalsts
 • Uzticamība
 • Vienotība
 • Radošums
 • Inovācijas

Mērķi:

 • Sagatavot kvalificētus speciālistus darba tirgum.
 • Aicināt absolventus veidot savus uzņēmumus.
 • Nodrošināt ilgtspējīgu koledžas izaugsmi.
 • Būt Latvijas labāko koledžu trijniekā.
 • Ieviest un izmantot izglītībā jaunas, novatoriskas metodes.

Alberta koledžas konkurētspējas priekšrocības:

 • Praktiski orientētas un darba tirgū pieprasītas studiju programmas
 • Individuāla attieksme pret katru studentu
 • Budžeta vietas un sociālā atbalsta programmas
 • Augsta studiju procesa kvalitāte
 • Profesionāli mācībspēki
 • Cieša sadarbība ar darba devējiem
 • Racionāls līdzekļu ieguldījums: panākumi jau pēc 2 gadiem.

Kas ir koledža?

Alberta koledža ir valsts akreditēta augstākās izglītības iestāde, kas īsteno pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas dažādās specialitātēs, pamatojoties uz Augstskolu likuma 2.nodaļas 10.1.panta 2.daļu. Tā ir augstākā izglītība, kuru var apgūt pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Starptautiski atzītu diplomu par pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību Jūs iegūsiet tikai 2 vai 2,5 gadu laikā – pilna vai nepilna laika studijās, kā arī e-studijās.

Kas studē koledžā?

Visus Alberta koledžas studentus vieno lieliska īpašība – vēlme dzīvē iet uz priekšu, pakāpties vēl par vienu pakāpienu augstāk; un nav svarīgs ne vecums, ne nodarbošanās, jo vērtība ir sasniegt ko vairāk, labāk un profesionālāk.

Neatkarīgi no tā, vai Tu nupat esi ieguvis vispārējo vidējo izglītību vai kādu specializāciju vidējās profesionālās izglītības iestādē, vai kādu laiku esi pavadījis studiju pārtraukumā vai bijis pārdomās par savu dzīvi un nākotni, vai esi citas augstskolas students un vēlies mainīt savu karjeras virzienu – Alberta koledžas studenti ir saliedēti, draudzīgi un motivēti sasniegt kopīgu mērķi, iegūt augstāko izglītību.

Koledžas studentus var salīdzināt ar trīs musketieriem, kuru moto ir: "Viens par visiem un visi par vienu!" Lai gan studējošo vidējais vecums ir 25 gadi, studiju procesā un savstarpējās attiecībās kopīgus risinājumus šeit meklē gan 19-gadīgs jaunietis, gan pieredzējusi 50-gadniece un pat omulīgs 70-gadnieks.

Esi aicināts mūsu studentu pulkā!

Studiju vide

Alberta koledža atrodas pašā Rīgas centrā, Skolas ielā 22, elegantā, restaurētā ēkā, kas ērti sasniedzama no jebkuras Latvijas vietas.

Visas Alberta koledžas auditorijas ir nodrošinātas ar jaunākajām tehnoloģijām, kas ievērojami atvieglotu studiju procesu, koledžā pieejams bezmaksas Wi - fi.

Katrs Alberta koledžas students (neatkarīgi no studiju formas) paralēli ierastajām lekcijām izmanto AK elektroniskās vides priekšrocības, kur atrodami:

 • Studiju plāns
 • Individuālās atzīmes
 • Individuālie paziņojumi
 • Studiju materiāli
 • Lekciju konspekti
 • Video lekcijas
 • Eksāmenu jautājumi
 • Grāmatas un publikācijas
 • Forums

Izvēlies kādu no 9 unikālām Alberta koledžas studiju programmām, kas vislabāk atbilst Tavai personībai.

Studē pie labākajiem Alberta koledžā!

Tradīcijas

Dzīvi Alberta koledžā interesantāku padara dažādas aizraujošas un arī unikālas tradīcijas, kurās iesaistās gan studenti, gan mācībspēki. Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot ne tikai iesvētības, Alberta vēlēšanas, Bruņinieku turnīru, bet arī ikgadējās lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas saistošas aktivitātes. Arī mācībspēki rūpējas par dažādu tradīciju aizsākšanu, piemēram, viena no tādām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

SKURSTEŅSLAUĶA ALBERTA LAIMES POGA

Katru, kas nāk uz Alberta koledžu, sagaida Skursteņslauķis Alberts - visu Rīgas studentu un skolēnu aizgādnis. Tiek lēsts, ka pieskaršanās skursteņslauķa pogai nes veiksmi ikvienam, tādēļ Alberta koledžas studentiem jau ir izveidojusies tradīcija pirms kārtējā eksāmena pieskarties Skursteņslauķa Alberta veiksmes pogai.

Skulptūras autors ir tēlnieks Jevgēnijs Šitovs. Skulptūra ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova svētību tika atklāta 2010.gada pavasarī.

Labo koledžas tradīciju starpā var ierindot arī ikgadējas lietišķās spēles, konferences, kopīgos braucienus un citas interesantas aktivitātes. Kā arī jāpiemin, ka mūsu tradīcijas ir saistītas ne tikai ar studentiem, bet arī ar koledžas mācībspēkiem, piemērām, viena no labam tradīcijām ir Diskusijas pie kafijas tases organizēšana, kuru laikā pasniedzēji dalās viedokļos par dažādiem ar mācību procesu saistītiem jautājumiem, aktualitātēm u.c.

IESVĒTĪBAS

Studiju gads Alberta koledžā sākas ar jauno studentu uzņemšanu koledžas ģimenē, bet, kā jau visi labi zina, katra studenta īstā dzīve sākas ar iesvētību brīdi! Alberta koledžas iesvētības tradicionāli norisinās brīvā dabā, kur pirmkursnieki piedalās dažādās aktivitātēs, spēlēs un sacensībās. Pēc jautri pavadīta laika, kā arī izturot visus pārbaudījumus, pirmkursniekus gaida iesvētību ceremonija – pēc svinīgā zvēresta nolasīšanas, Gada Alberts ar īstu zobenu iesvēta katru jaunuzņemto Alberta koledžas bruņinieku (studentu) kārtā.

ALBERTA VĒLĒŠANAS

Katru gadu 18.jūnijā – Alberta vārda dienā – visi koledžas studenti vēl Gada Albertu. Šis ir svarīgs mirklis koledžas dzīvē, jo Gada Alberts kļūst ne tikai par Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētaju, bet arī par koledžas seju, t.i., pārstāv koledžu izstādēs, konferencēs un dažādos citos pasākumos. Gada Alberta vēlēšanas ir ļoti aktīvs process – nedēļu pirms vēlēšanām katra kandidāta vēlēšanu bloks rīko plašu pirmsvēlēšanu kampaņu, tad vēlēšanu dienā kandidāti pierāda savas zināšanas par koledžas tradīcijām, atbildot uz tradīciju glabātāju jautājumiem, un tikai gudrākais, attapīgākais un aktīvākais koledžas students kļūst par Gada Albertu. Šī titula īpašniekam ir tiesības visa gada garumā prasīt no jebkura koledžas studenta goda izrādīšanu pret sevi, piedalīties visos koledžas izklaides pasākumos bez maksas un saņemt 5% atlaidi studiju maksai.

BRUŅINIEKU TURNĪRS

Par bruņiniekiem vienmēr tika uzskatīti paši drosmīgākie un cienījamākie cilvēki, bet leģendas par bruņinieku varoņdarbiem ir dzīvas arī mūsdienās. Alberta koledžā katrs students var iejusties bruņinieka lomā, piedaloties tradicionālajā Bruņinieku turnīrā! Lai piedalītos turnīrā, nav jābūt izcili spēcīgam vai izturīgam – galvenais ir vēlme jautri pavadīt laiku ar kursabiedriem, draugiem un radiniekiem, piedaloties kopīgās aktivitātēs brīvā dabā. Pirmkursniekiem tā ir arī lieliska iespēja iepazīties ar vecāko kursu studentiem. Bruņinieku turnīrs tiek rīkots par godu Gada Albertam, kas vēro turnīru un tā beigās izvēlas labāko bruņinieku.

ZIEMASSVĒTKU BALLE

Ziemassvētku balle ir svētku pārsteigums, ko studentiem un docētājiem rīko Studējošo pašpārvalde. Katru gadu ballei tiek izvēlēts jauns, interesants temats, piemēram, "Jaunais gads austrumu stilā", "Elviss Preslijs ir dzīvs", "Žurka – labākais dzīvnieks pasaulē", "Ak, Holivuda!". Īpaši ir arī balles viesu tērpi, arī visas vakara aktivitātes tiek veltītas attiecīgajai tēmai.

LABDARĪBAS PROJEKTS

Ik gadu Alberta koledžas studenti vairo prieku to mājās un sirdīs, kam tas ir nepieciešams nedaudz vairāk kā citiem. Rīkojot īpašu labdarības pasākumu maznodrošināto ģimeņu bērniem, jauna gada sākumā koledžas studenti iejūtas dažādos pasaku tēlos un dodas uz kādu Latvijas pilsētu, kur kopā ar bērniem min mīklas, spēlē dažādas spēles, darbojas radošajās darbnīcās, slēpo, dodas pārgājienā un draudzīgi pavada laiku kopā.

ABSOLVENTU ZVĒRESTS

Kā jau katrā mācību iestādē, arī Alberta koledžā izlaidums ir viens īpašākajiem un gaidītākajiem gada notikumiem. Par skaistu tradīciju jau no pirmā koledžas izlaiduma ir izveidojusies absolventu zvēresta došana un nozīmīšu saņemšana.

Ar zvēresta nodošanu nu jau bijušie studenti iestājas Alberta koledžas absolventu klubā un līdz ar to apsolās palīdzēt visiem kluba biedriem dažādās dzīves situācijās. Katrs absolvents ar savu parakstu apliecina šo zvērestu īpašā absolventu grāmatā – albumā.

HALLOWEEN BALLĪTE

Par lielisku Alberta koledžas studentu tradīciju kļuvusi arī ikgadējā visu svēto dienas ballīte. Šajā dienā studenti ietērpjas ekstravaganti oriģinālos tērpos, veido modes skati, spokojas un kārtīgi ballējas.

BOULINGA TURNĪRS

Alberta koledžas boulinga turnīrs ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku draugu un kolēģu sabiedrībā un saņemt īpašas balvas. Šī turnīra laikā dalībnieki cīnās par iekļūšanu pieciniekā, lai pārstāvētu Alberta koledžu starpkoledžu boulinga turnīrā.

Šobrīd koledžas balvu plauktu rotā jau četri kausi, kas ar lepnumu vesti mājās no boulinga turnīriem.

Koledžas simbolika

Zīme un logo

Zīmē izmantoti vairāki simboli. Devīze - EX SCIENTIA VERA - tulkojumā no latīņu valodas nozīmē NO ZINĀŠANĀM, PATIESĪBU. Atklāta grāmata apzīmē ielūgumu zinātnē un izglītībā. 2001 ir Alberta koledžas dibināšanas gads. Zīmē arī tiek izmantoti stilizētas Lielvārdes jostas fragmenti kā tautas gudrības simbols.

Himna

Himnas vārdus ir sacerējusi Alberta koledžas studente Monta Meijere, mūziku - koledžas draugs, profesionāls komponists Vadims Petrovs.

Starp simtiem skatienu, domu un smaidu,
Starp simtiem mirkļu, kas klauvē pie sirds
Pa Skolas ielas bruģi klaudz mūsu soļi
un ved uz priekšu mūs.

Mūsu ceļš, redziet, ir tāds
Jauns vai vecs - atšķirīgs stāsts
Jā, tik dažādi esam un būsim
Un tādi mēs ejam roku rokā!

Piedziedājums

Alberta koledža, mūsu iespēju pilsēta
Kā mirdzošs tilts uz mūsu mērķiem
Tu mūs plašajā pasaulē ved.
Alberta koledža...
...vienīgā, labākā tā...
...manējā...

Starp simtiem vārdu, smieklu un čukstiem
Te mūsu domas un idejas mostas
Tas ir darbs, kas pasaulē nesīs...
...virzīs tālāk mūs!

Tā mēs ejam roku rokā
Durvis veras un iespējas nāk
Kurp Alberta zobens rādīs
Turp kopā dosimies mēs!

Piedziedājums

Kas ir kopā veidots un gūts
Tas ir bijis gan viegls, gan grūts.
Bet te turpinās dzimt jauni mērķi
un te paliks mūsu stāsts..

Piedziedājums

Paiesim vēl kādu gabaliņu kopā!.....

Himna (audio)

Himna (audio un video)

Karogs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STUDIJU AKTIVITĀTES SEPTEMBRĪ

05.09.2019.

12.09.2019.. Seminārs par informācijas meklēšanu un ekskursija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

STUDIJU AKTIVITĀTES OKTOBRĪ

05.09.2019.

12.10.2019.. Radošā darbnīca "Patstāvīgo darbu noformēšana atbilstoši Alberta koledžas prasībām". 16.10.2019.. Meklētājprogrammu optimizācija jeb SEO: galvenie principi....

SAPULCES 1. KURSAM

19.08.2019.

Studiju gada atklāšana 1. kursam. Priecājamies, ka esat izvēlējušies studēt Alberta koledžā un esat ceļā uz panākumiem!. Uzsākot studijas, aicinām Jūs uz iepazīšanās...

ALBERTA KOLEDŽA TOPĀ

05.07.2019.

Alberta koledža - viena no ieteiktākajām darba devēju vidū!. Aptaujājot 2650 darba devējus Latvijā, noskaidrots, ka Alberta koledža ir viena no ieteiktākajām koledžām darba devēju vidū.....

STUDIJU AKTIVITĀTES MAIJĀ

15.05.2019.

21.05.2019.. Vieslekcija. Slīcināt lampu drudzi. 21.05.2019.. Vieslekcija. Freedom is a stage of mind….  .  .

SIA "INNOWATE" STIPENDIJA

25.02.2019.

Sākusies pieteikšanās SIA "innoWate" stipendijām. Turpinot sadarbību ar SIA "innoWate", Alberta koledžas studiju programmas "Datorspēļu izstrāde un attīstība" un Ekonomikas un kultūras...

STUDĒJOŠO KONFERENCE

20.12.2018.

Alberta koledža un Ekonomikas un kultūras augstskola ielūdz uz studējošo starptautisko zinātniski praktisko konferenci „Studējošo pētnieciskā darbība: teorija un prakse 2019”...

STUDIJU AKTIVITĀTES APRĪLĪ

20.02.2019.

02.04.2019.. Mācību ekskursija "Personāla vadība lielā uzņēmumā". 02.04.2019.. Mācību ekskursija uz Latvijas Bankas zināšanu centru "Naudas pasaule". 03.04.2019.. E-vieslekcija. Cik...

PIESAKIES ERASMUS+!

15.01.2019.

Piesakies Erasmus+ studiju/prakses mobilitātei!. Ikvienam Alberta koledžas studentam ir iespēja pieteikties Erasmus+ mobilitātei un doties praksē vai studijās ārpus Latvijas, ja sekmīgi pabeigts...

Uzdot jautājumu